Pochettino otkaz? Boehly riskira pobunu Chelseaja jer ‘izbezumljeni’ igrači vole ‘kum-menadžera’

Vlasnik Chelseaja Todd Boehly riskirao bi pobunu u svlačionici na Stamford Bridgeu ako bi otpustio Mauricija Pochettina, a igrači su uvjereni da “on nije problem”.

Pochettino je optužio svoje igrače za “odustajanje”. što ostavlja Chelsea pred teškim zadatkom da se sljedeće sezone kvalificira za Europu.

‘Najbolji čovjek-menadžer u poslu’

Argentinac je stalno pozivao navijače da budu strpljivi s njegovom vrlo skupo okupljenom, ali vrlo mladom momčadi i Sunce tvrde da su igrači uvjereni da je on pravi čovjek za posao unatoč sve većem pritisku.

Rekao je izvor Sunce: “Svi oni vjeruju u ono što Poch pokušava učiniti. Problemi u Chelseaju nisu samo njegova krivnja. Neki od igrača misle da je on najbolji čovjek-menadžer u poslu.

“Ako dobije otkaz to uopće neće dobro proći. On nije problem.”

Tvrdi se da Chelsea inzistira na tome da je to ‘posao kao i obično’ unatoč porazu od londonskog rivala rezultatom 5-0, iako izvješća tvrde da će se revizija Pochettinove pozicije održati na kraju sezone, a tada će 52-godišnjak ima 12 mjeseci do isteka ugovora.

Otpuštanje Pochettina učinilo bi ga trećom menadžerskom žrtvom u samo dvije godine otkako su Todd Boehly i Clearlake Capital preuzeli vodstvo kluba nakon što su Thomasu Tuchelu i Grahamu Potteru pokazana vrata.

Mladi igrači ‘izbezumljeni’ nakon poraza od Arsenala

Rečeno je da su neki od mladih igrača bili “izbezumljeni” nakon utakmice s Arsenalom, a Pochettino je navodno “radije poslao svoje potištene igrače kući i razmišljao o rezultatu umjesto da riskira žestoke padavine odmah nakon poniznog poraza”.

Momčad je u srijedu dobila slobodan dan, ali će nastaviti s treninzima u četvrtak uoči subotnjeg večernjeg putovanja protiv Aston Ville koja lovi Ligu prvaka.

“Teško je objasniti”, rekao je Pochettino nakon Chelseajeva najvećeg poraza u londonskom derbiju u posljednjih gotovo 40 godina.

“Prvo poluvrijeme smo krenuli jako loše, nismo pokazali energiju i nismo bili konkurentni, au drugom poluvremenu smo krenuli na isti način.

“Puno smo razgovarali u poluvremenu pokušavajući popraviti tu situaciju, ali Arsenalu je bilo tako lako postići dva gola u drugom poluvremenu.

“Nismo se natjecali kao momčad, to je tako jasno. Nedosljedni smo iz različitih razloga.

“Početi utakmicu na način na koji smo krenuli nije prihvatljivo, to je problem.

“Nakon 70/80 minuta, OK, umorni ste i nemate energije, ali to je bio početak utakmice.

“Način na koji smo započeli bio je stvarno bolan i osjećam se tako razočaran jer ako se želimo natjecati, ne moramo samo ići tamo i igrati nogomet, moramo imati i više energije i fokusa.