Plivanje | Upozorenje na oluju od Mattija Mattssona na njegovoj paradi na Igrama u Helsinkiju

Trostruko dobitnik nagrade Matti Mattsson i prvak Europe Ari-Pekka Liukkonen odnijeli su nadmoćne pobjede u svojim glavnim disciplinama na plivačkim natjecanjima Helsinki Swim Meet. Prije tri godine osvajač EP ​​srebra Ida Hulkko bila druga i treća u najkraćim prugama za žene.

Mattsson, koji je već izabran za Olimpijske igre, pobijedio je u nedjelju na 200 metara prsno s vremenom 2:12,13. U ponedjeljak je osvojio prvo mjesto na 100 metara prsno s vremenom 1:02.31.

Liukkonen se također obećavajuće oporavlja za olimpijsko ljeto. U ponedjeljak je pobijedio na 50 metara slobodno s vremenom 22.31 i gotovo sekundom zaostatka za najbržim protivnicima.

Na 100 metara prsno, Hulkko, koji cilja na Olimpijske igre, bio je drugi u svojoj glavnoj disciplini s vremenom 1:08.57 i treći na 50 metara s vremenom 31.53. Finalist Svjetskog kupa na Igrama u Dohi Veera Kivirinta zauzela drugo mjesto na 50 metara s vremenom 30.67.