Pioli do četvrtfinala Europske lige

Milanu je sve bilo lako jer su lako prošli u četvrtfinale Europske lige. Rossoneri su, kao i u prvoj utakmici na ‘Meazzi’, i danas iskoristili svoju brojčanu nadmoć isprativši suparnika na 0-0 u 20. minuti prvog poluvremena i slavili 3-1 u Eden Areni, nakon što su već pobijedio s 4-2 u prvoj utakmici. Utakmicu su odlučili golovi Pulišića u 34., Loftus-Cheeka u 36. i Leaa u 51. minuti prvog poluvremena. U 40. minuti drugog poluvremena Jurasek je postigao pobjednički pogodak za Slaviju.

Utakmica

Domaćini su od prvih minuta krenuli agresivno. U 3. minuti Maignan previše ležerno kontrolira jedno zaleđe, lopta mu bježi i, u pokušaju da to ispravi tako što žurno odmakne loptu, prima udarac protivničkog napadača u presingu i zamalo ga pogađa, riskirajući penal . Francuski se vratar ozljeđuje u akciji ali stišće zube i nakon što mu je liječničko osoblje Rossonera previlo nogu, ponovno zauzima mjesto između vratnica.

U 14. minuti Maignan je izvanredno intervenirao na vrlo blizu Chytilova okreta, koji je obranio loptu Tomoriju i naglo se okrenuo. Lopta upućena u donji kut, vratar Rossonera dolazi do nje ispruživši stopalo ozlijeđene noge. U 18′ Maignan podiže bijelu zastavu: Sportiello zauzima njegovo mjesto. U 20′ Česi ostaju s desetoricom. Sudac je isključio kapetana Holesa zbog lošeg prekršaja nad Calabrijom. Slavija ostaje s desetoricom kao i prije tjedan dana na ‘Meazzi’. U 24. minuti Slavija je tražila jedanaesterac zbog intervencije Thea u prostor, sudac je pustio, Trpisovsky se bunio na klupi i dobio žuti karton. U međuvremenu, na terenu pada kiša čaša: spiker mora intervenirati. U 28. minuti Giroud triangulira s Pulisićem i baca ga prema golu. Bivši igrač Chelseaja ulazi u prostor i pokušava obraniti, ali Stanek uspijeva spasiti.

U 34. minuti Rossoneri su prelomili rezultat. Leao u kaznenom prostoru servira Pulišića koji kontrolira pred golom, lažira desnom i završava lijevom. U 36. minuti odmah je stigao i drugi gol: jedan-dva Thea s Leaom, lijep centaršut Francuza za natrčalog Loftus-Cheeka i zakucao ga u mrežu za 2-0. U šestoj minuti sudačke nadoknade Leao postiže hat trick. Iz svog područja, s lijeve strane, pronalazi desno unutarnje skretanje koje ide u gornji kut.

Drugo poluvrijeme ima malo toga za reći o kvalifikacijama na ledu za Rossonere koji se snalaze bez posebnih rizika. U 18. minuti priliku koju je prokockao Giroud. Milan vraća loptu visoko, odmah ide okomito za francuskog napadača koji ispred gola pokušava fino delikatnim dodirom, ali lopta odlazi pored gola. U 21′ sudac prekida igru. Adli se spremao izvesti korner kad se sve sručilo na njega.

Sudac traži od četvrtog suca da spiker pokrene žalbu, ali navijači ne uzimaju u obzir poruku, nastavljaju bacati čaše blizu zastave, onemogućavajući korner. Na kraju sudac ide do kapetana Provoda, koji opet glavom ispod zavoja. Brzi razgovor s obožavateljima i smireni povratak. U 40. minuti sjajan pogodak zamjene Juraseka. Dvadesetogodišnji Čeh lijevom nogom pronalazi udarac u kut.