Pčele se pomaknu 10 bodova dalje od zone ispadanja nakon dominantne izvedbe

Lutonovim nadama za opstanak u Premier ligi zadat je ogroman udarac nakon što su doživjeli domaći poraz od Brentforda rezultatom 5-1, što je gostima praktički zajamčilo četvrtu uzastopnu sezonu u prvoj ligi.

Hattersi koji su bili na 18. mjestu mogli su pobjedom izaći iz zone ispadanja, ali ih je poništila vješta napadačka igra Beesa predvođenih Yoaneom Wissaom i Bryanom Mbeumom.

Budući da Ivan Toney nije bio uključen zbog problema s kukom, Thomas Frank je gledao kako njegova četvorica tečnih četvorica juri na Kenilworth Roadu s Wissom koji je dvaput bio na meti u prvom poluvremenu i postigao 10 golova u kampanji.

Ethan Pinnock osigurao je bodove trećim golom u 62. minuti prije nego što je Keane Lewis-Potter dvije minute kasnije postigao zasluženi pogodak.

Sjajni Mbeumo imao je ruku u Brentfordovom petom udarcu kada je Kevin Schade pogodio nakon 86 minuta i unatoč utjehi u nadoknadi vremena za Lukea Berryja, poslijepodne je pripalo Brentfordu nakon što su prešli na 35 bodova – 10 iznad borbenih Roba Edwardsa s četiri meča lijevo.

Luton je dobio pojačanje prije početka utakmice, a Gabriel Osho i Albert Sambi Lokonga iznenađujuće su proglašeni spremnima, a igrače je dočekala burna atmosfera, ali gosti su bili ti koji su najjače počeli.

Pinnock, koji se ponovno uklopio, pogodio je glavom prije nego što je Lewis-Potter prokockao zlatnu priliku kada je opalio u bočnu mrežu nakon što ga je proigrao Mikkel Damsgaard.

ČITAJ VIŠE:

Dok su Hattersi odgovorili s Alfiejem Doughtyjem koji je mogao testirati Marka Flekkena, Brentford je nastavio stvarati prilike, a Thomas Kaminski odlično je obranio kako bi spriječio Lewis-Potterov udarac glavom u 19. minuti nakon izvrsnog centaršuta Sergia Reguilona.

Činilo se da je samo pitanje vremena kada će napadački kvartet Beesa kazniti domaću momčad i to propisno stići s 24 odigrane minute.

Ključno presretanje Kristoffera Ajera našlo je Mbeuma u prostoru, a on je dodao Wissa, koji je s 20 jardi gađao Kaminskog za izvrsno otvaranje.

Luton je zamalo odmah izjednačio kada je Jordan Clark proigrao do Tahitha Chonga, ali je prebio prije nego što su doživjeli novi neuspjeh kada je Issa Kabore otišao zbog ozljede gležnja.

Brentford je nastavio prijetiti i samo je blok Teden Mengija odbio Lewis-Pottera nakon opasnog trčanja prije nego što je Mbeumo raskošnim zakrivljenim udarcem udario o gredu.

Ipak, Lutonova sreća je ponestala u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Mbeumo driblao u prostor, a njegov centaršut se otkotrljao na putanju Wisse, koji je udario kući.

Edwards je reagirao uvođenjem Berryja, ali Brentfordova napadačka snaga ostala je razlika i Kaminski je morao biti spreman da spasi Damsgaardov nizak udarac prije isteka sata.

Treći pogodak stigao je ubrzo nakon toga kada je Pinnock ubacio glavom iz kuta Reguilona, ​​što je izazvalo povike gostujućih navijača ‘ostajemo budni’.

Dvije minute kasnije imali su i četvrti za slavlje nakon što je Damsgaardovo visoko dodavanje pronašlo Mbeuma, koji je zakucao za Lewis-Pottera i glavom pogodio zadnju stativu.

Mbeumo je bio izvrstan i ponovno je bio uključen u Brentfordov peti udarac nakon što je njegovo dodavanje koje je razdvojilo obranu pronašlo Vitalyja Janelta, koji je namjestio Schadea za jednostavno dodavanje.

Luton je imao posljednju riječ jer je Berry pogriješio oko Flekkena i povisio na 5-1 u drugoj minuti dodanog vremena, ali njihove nade da će pobijediti ispadanje sada izgledaju još manje unatoč tome što su im domaći navijači punim pljeskom ispratili -vrijeme.