Paul Merson uspoređuje jednog igrača Arsenala s Kevinom De Bruyneom u pobjedi Lige prvaka nad Portom

Arsenalova legenda Paul Merson usporedio je kapetana Gunnersa Martina Odegaarda s Kevinom De Bruyneom u pobjedi Lige prvaka nad Portom u utorak.

Njihovi izabranici ugostili su portugalskog velikana u uzvratnoj utakmici osmine finala na stadionu Emirates.

Arsenal je gubio 1-0 u drugoj utakmici, ali je pružio trenutak magije koji je pomogao Topnicima da izjednače.

U 41. minuti, kapiten Arsenala je odmaknuo dva igrača prije nego što je prorezao gostujuću obranu sjajnim dodavanjem za Leandra Trossarda.

Foto David Price/Arsenal FC putem Getty Imagesa

Naletjeli Belgijac uhvatio je loptu i propisno skrenuo u dalji kut protivničke mreže i poslao domaću publiku u bijes.

Mersonu, koji je pratio utakmicu na Sky Sportsu, svidjelo se ono što je vidio od Odegaarda i Trossarda u pripremama za gol.

“On stavlja loptu kroz ušicu igle”, rekao je, prema .

JOŠ PRIČA O ARSENALU

“Dodavanje Kevina De Bruynea. Sjajna igra Odegaarda. Sjajan završetak Trossarda.”

Arsenal je trijumfirao u izvođenju jedanaesteraca jer je Galeno promašio odlučujući udarac s točke

Odegaard je mislio da je doveo Arsenal u vodstvo u 67. minuti kada je prebacio loptu preko vratara Porta Dioga Coste.

Međutim, sudac je poništio pogodak, a Kai Havertz je povukao Pepea prije nego što je Odegaard stigao do lopte.

Niti jedna strana nije mogla pronaći pobjednika do posljednjeg zvižduka, a to je ostao slučaj i nakon produžetaka, što je značilo jedanaesterce.

Odegaard je pokrenuo Arsenal realizacijom prvog udarca s točke na utakmici. Havertz, Bukayo Saka i Declan Rice također su bili uspješni s 12 metara.

U međuvremenu, Wendell i Galeno – koji su zabili pobjednički pogodak za Porto u prvoj utakmici – osujetio je David Raya i doveo Arsenal u četvrtfinale natjecanja.