Oregon završava svoju sezonu u ženskoj košarci rekordnim porazom od Colorada

LAS VEGAS – Oregon je 2023.-24. doživio kraj rekordnog izjednačenja u srijedu kada su Ducksi izgubili od Colorada 79-30 na otvaranju Pac-12 ženskog košarkaškog turnira.

Petopostavljeni Buffaloesi su od samog početka matirali Oregon, nikad se ne osvrćući nakon što su u prvoj četvrtini u MGM Grand Garden Areni došli do vodstva od 19 poena.

Ducksi (11-21) izgubili su svoju 14. uzastopnu utakmicu, izjednačivši rekord uzastopnih poraza otkako je Pac-12 postao liga s 12 momčadi 2011.-12. Arizona State (2022.-23.) i California (2020.-21.) također su izgubili 14 puta zaredom.

Oregon je također postavio rekord za najmanje bodova na konferencijskom turniru. Ducksi su postavili najniže rezultate u sezoni za bodove i postotak šuta, a razlika od 49 koševa bila je njihov najgori gubitak u sezoni.

Colorado napreduje u četvrtfinale turnira, gdje se u četvrtak u podne susreće s četvrtim nositeljem Oregon Stateom (23-6).

Grace VanSlooten postigla je devet bodova i predvodila je 12. nositelje Duckse, koji su izgubili svoj prvi uvodni turnir na konferenciji od 2021. Oregon je šutirao 18,9%, pogodivši samo 10 od 53 pokušaja iz igre.

Nitko od startera Colorada nije igrao više od 22 minute. Frida Formann postigla je 17 koševa i predvodila Buffaloese, koji su svoj pobjednički niz nad Oregonom produžili na pet utakmica.

Igra nikada nije bila dvojbena. Oregon je postavio rekord za najmanje poena u poluvremenu u utakmici Pac-12 turnira za žene dok je Colorado vodio 38-11 do poluvremena. Buffaloesi su zabili 13 od prvih 15 koševa u utakmici, a nakon prve četvrtine imali su vodstvo od 26-7. Ducksi su pogodili samo 4 od 27 tijekom prvog poluvremena.

Colorado, znajući da može igrati tri uzastopna dana na turniru, otišao je duboko u svoju klupu tijekom treće četvrtine nakon što je preuzeo vodstvo od 36 poena.

— pokriva nogomet, košarku i druge atletske teme vezane uz Beaver. Nazovite ga na 360-607-4824 ili .

Naše novinarstvo treba vašu podršku. Pretplatite se danas na .