OG Anunoby je igrao jednu od svojih najboljih utakmica s Knicksima prije ozljede

Jalen Brunson za Knickse nakon što je pretrpio zabrinjavajuću ozljedu u srijedu navečer, ali nevjerojatno važan OG Anunoby nije bio.

Anunoby je uživao u svojoj najboljoj napadačkoj igri u svojoj postsezonskoj karijeri s 28 koševa i četiri ubačene trice, kada je s, kako je tim rekao, bolom u lijevoj tetivi s preostalih 3:27 u trećoj četvrtini nad Pacersima.

Činilo se da ga je dvosmjerno krilo uhvatilo za stražnji dio noge nakon što je nekoliko sekundi ranije promašio šut.

“Nisam siguran [his status]. Još nisam razgovarao s liječnikom,” rekao je Tom Thibodeau nakon utakmice. “Mislio sam da je superagresivan. Igrao je jako, jako dobro, pomislio sam, na kraju prve utakmice sa svojom obrambenom aktivnošću.

“I nastavio je tamo gdje je stao, i mislio sam da je to bilo veliko za nas i mislio sam da nas je to potaknulo na dobar početak.”

Anunoby je prosječno zabijao 14,7 koševa u prvih sedam utakmica momčadi nakon sezone, ali je bivši napadač Raptorsa u srijedu navečer postigao 22 u šutu 8-za-15 u prvom poluvremenu, a Brunson je propustio cijelu drugu četvrtinu zbog, kako je tim nazvao, bolne desne strane. noga.

Pratite The Post izvještavanje o Knicksima u doigravanju NBA lige

S Knicksima u gubitku od 10, Brunson je izašao iz tunela svlačionice nakon pauze i izazvao pljesak za početak trećeg.

Anunoby je ubacio ključnu tricu i polaganje prije odlaska dok su Knicksi u trećoj četvrtini ostvarili rezultat 36-18 i prenijeli prednost od 99-91 u posljednju dionicu.

“Bilo je ogromno”, rekao je Thibodeau. “Način na koji je dobio [his points], bilo je od svega pomalo. … Trčao je po podu, pogodio trojke, bio je dobar u tranziciji, spustio je na pod, napao obod, bio je odlučan. Sve pozitivne stvari.”

26-godišnji Anunoby, član obrambene momčadi prošle sezone s Raptorsima, također je doprinio s devet blokiranih šuteva i osam ukradenih lopti u prvih osam utakmica Knicksa nakon sezone.

Uključujući postsezonu, Knicksi su poboljšali rezultat na 26-5 u utakmicama u kojima je Anunoby igrao od dolaska krajem prosinca zajedno s Precious Achiuwom u zamjenu za bivše izbore prve runde RJ Barretta i Immanuela Quickleya.

Budući da je Mitchell Robinson izvan sezone zbog još jedne ozljede lijevog gležnja, a Anunoby nije mogao igrati u četvrtoj četvrtini, Achiuwa je dao osam poena u 28 minuta s klupe Knicksa, uključujući ključno zakucavanje s manje od četiri minute do kraja.

“Ne znam kakva je situacija [with Anunoby] od sada. To je između njega, liječnika i tima,” rekao je Achiuwa. “Ali uvijek postoji mentalitet sljedećeg čovjeka u ovoj momčadi. Imamo hrpu pobjednika koji će doći i dati svoj doprinos na bilo koji način.”