Ocjene igračica Chelseaja protiv Bristol Cityja: Guro Reiten s četiri pogotka diže nerede dok ponovno osnaženi Bluesi brišu Man Cityjevu prednost u gol-razlici kako bi osigurali da utrka za WSL naslov ostaje na oštrici noža

Posljednja sezona Emme Hayes ipak bi mogla završiti trofejom jer je njezin tim iskoristio prednost nakon velike usluge Arsenala ranije tog dana

Kad je Emma Hayes izašla iz Kingsmeadowa na svoju posljednju domaću utakmicu vodeći Chelsea, znala je da se njezin tim vraća u lov na osvajanje ženske Super lige. . Manchester Cityju su trebala četiri boda iz zadnje dvije utakmice da zapečati trofej i očekivala je da će ih dobiti. Ali – i to su iskoristili pobijedivši Bristol City 8-0.

. To ne bi bio slučaj sedam dana kasnije, ne kada je Niamh Charles izborio jedanaesterac u samo nekoliko odigranih minuta, a Guro Reiten ga samouvjereno pogodio. To što je Norvežanin brzo pokupio loptu iz peterca i otrčao da je vrati na središnju točku bila je poruka da Chelsea namjerava nadoknaditi onaj dio gol-razlike između njih i Man Cityja, faktor koji će doći do posljednjeg dana ako Bluesi pobijede Tottenham u međusobnoj utakmici za 10 dana.

Učinili su točno to, posebno u drugom poluvremenu, Reiten je završio dan s četiri gola, a Aggie Beever-Jones postigla je dva, dok su se i Sjoeke Nusken i Charles također upisali u strijelce.

Bilo je nekoliko strahova za Chelsea, ponajprije kada je odbijeni udarac Carrie Jones prisilio Zecira Musovića na veliku obranu kod 1-0, a Amalie Thestrup nije mogla pretvoriti odbijenu loptu. Ali nakon toga, Bluesi su stvarno pobjegli s tim i dali Hayesu svu nadu da će se oprostiti s još jednim trofejom u rukama.

CILJ ocjenjuje Chelseajeve igrače iz Kingsmeadowa…