Ocjene igrača Real Madrida protiv RB Leipziga: Kome treba Jude Bellingham?! Ljepota Brahima Diaza osigurava da engleska zvijezda ne bude propuštena u inače nemarnom prikazu Lige prvaka iz Los Blancosa

Ofanzivni veznjak zabio je jedini pogodak u Njemačkoj i donio igračima Carla Ancelottija vodstvo u prvoj utakmici osmine finala

Brahimu Diazu ove je sezone dopušteno djelovati izvan svjetla reflektora, zabijajući i asistirajući impresivnom stopom, dok Jude Bellingham osvaja naslovnice. Ali s engleskim veznjakom koji je odsutan zbog ozljede u utorak, Brahim je zauzeo središnje mjesto, postigavši ​​jedini gol večeri – veličanstven solo pokušaj – iskupivši se za traljavu igru ​​Real Madrida i osiguravši vodstvo od 1-0 u prvoj utakmici protiv RB Leipziga u šesnaestini finala Lige prvaka.

Činilo se da će domaća ekipa rano povesti, ali udarac glavom Benjamina Seska nije priznat kada je pomoćnik kontroverzno mahnuo zastavicom u ofsajdu. Madrid je sa svoje strane imao nekoliko prilika – i pogodio je samo dva puta u prvom poluvremenu.

No nije im trebalo dugo da se pokrenu nakon prekida. Brahim je pružio trenutak magije, zakucavši u gornji kut izvan šesnaesterca nakon što je prošao pored trojice braniča. Vinicius Jr zamalo je dodao sekundu nakon 70 minuta, prošavši pored dvojice obrambenih igrača prije nego što je pogodio pored vratnice.

Imali su i domaći svoje prilike. Dani Olmo je izveo napor iz uskog kuta, prije nego što je iznudio sjajnu obranu Andrija Lunina udarcem s distance. Sesko je također došao blizu, ali ga je spriječila snažna ruka madridskog vratara, koji je također napravio još jedan ključni korak u posljednjim minutama dok je Amadou Haidara iz voleja skrenuo oko vratnice.

Nije bilo lijepo, ali pobjeda na gostovanju za Madrid će vjerojatno biti ključna uoči druge utakmice na Santiago Bernabeuu početkom ožujka.

CILJ ocjenjuje igrače Real Madrida s Red Bull Arene…