Ocjene igrača Man Cityja protiv Kopenhagena: Erling Haaland jednostavno obožava Ligu prvaka! Norveške vreće ponovno dok nositelji šetaju u četvrtfinale

Norvežanin se vratio na vrh ljestvice strijelaca Lige prvaka dok su igrači Pepa Guardiole maknuli danskog prvaka sa strane.

Erling Haaland nastavio je svoju odiseju u Ligi prvaka s uobičajenim golom kada je Manchester City pobijedio Kopenhagen i pobijedio 3-1 te se s ukupnim rezultatom 6-2 lako plasirao u četvrtfinale.

Norvežanin je kontrolisao Rodrijevo dodavanje s terena kako bi se probio pored braniča i zabio u mrežu neposredno prije poluvremena, postigavši ​​svoj 41. gol u samo 37 utakmica u europskom elitnom natjecanju. Bilo je to dovoljno da ga stavi među 20 najboljih strijelaca svih vremena u Ligi prvaka, iako je u njoj igrao tek petu sezonu.

Haalandov pogodak dao je dosta izmijenjenoj ekipi Cityja dodatno olakšanje u prilično ugodnoj utakmici nakon što je odlično startala zahvaljujući voleju Manuela Akanjija. Julian Alvarez udvostručio je njihovu prednost slučajnim udarcem koji je prošao kroz meke ruke vratara Kopenhagena Kamila Grabare.

Danci su tada postigli najbolji gol na utakmici, Mohamed Elyounoussi je odigrao jedan-dva na Orrija Oskarssona i skrenuo u dalji kut za završetak oštrog protunapada. Ali Haaland je, baš kao iu pobjedi u derbiju nad Manchester Unitedom, povisio na 3-1, što je omogućilo njegovim suigračima da olakšaju u drugom poluvremenu, znajući da im je mjesto u osmini finala osigurano. Također je osigurao da se Haaland pridružio Kylianu Mbappeu i Harryju Kaneu na vrhu ljestvice strijelaca natjecanja.

CILJ ocjenjuje igrače Man Cityja sa stadiona Etihad…