Ocjene igrača Liverpoola protiv Man Utd-a: Četverostruki snovi su gotovi! Katastrofalno donošenje odluka Darwina Nuneza pokazalo se skupim jer su Redsi ispali iz FA kupa u trileru sa sedam golova

Redsi su pretrpjeli užasan početak i još bolniji kraj da bi ispali iz FA kupa na Old Traffordu

Liverpoolove nade da će osvojiti četverostruku pobjedu ove sezone došle su do divljeg kraja jer su ispali iz FA kupa u uzbudljivom porazu 4-3 od Manchester Uniteda koji je završio jednako ludo kao što je i počeo.

Liverpool je pretrpio užasan početak četvrtfinalne utakmice budući da je bio drugi najbolji od početnog udarca i dao Scottu McTominayju početni pogodak u samo 10 minuta nakon nekoliko neopreznih obrana Joea Gomeza i Jarella Quansaha.

Zahvaljujući sigurnim rukama Caomhina Kellehera – obranio je šest puta u prvom poluvremenu – spriječili su igrače Erika ten Haga da poprave svoje vodstvo, dok su se gosti postupno ustalili u igri. Ubrzo su se Redsi vratili u egal sa svojim domaćinima i izjednačili nakon što je Quansah napravio fantastičnu seriju prije nego što je pronašao Darwina Nuneza, koji je izjednačio Alexisa Mac Allistera za izjednačenje u 44. minuti. Samo nekoliko minuta kasnije, Nunez je opet odigrao ključnu ulogu jer je Onana obranio njegov udarac, ali na Mohameda Salaha je palo da zabije u mrežu za svoj 13. pogodak u posljednjih 10 utakmica protiv Uniteda.

Momčad Jurgena Kloppa bila je impozantnija od Uniteda tijekom druge trećine dok su poništavali svoje domaćine i nastavili gurati za treći gol, ali je bilo teško doći do čistih prilika unatoč tome što su Luis Diaz i Nunez našli više prostora. Morali su platiti za taj nedostatak ubojitog dodira kada je zamjena Antony okrenuo Wataru Endoa i pogodio za izjednačenje i poslao utakmicu u produžetak.

United je bio taj koji je bio jači u produžecima, ali nije uspio testirati Kellehera, a baš kao što je Liverpool bio kažnjen u drugom poluvremenu, Crveni vragovi su platili za svoju nesposobnost da pronađu metu kada je odbijeni udarac Harveyja Elliotta pogodio mrežu.

Ipak, nije bilo gotovo, budući da je Nunezova rastrošnost kasnije koštala Liverpool, jer je propustio jednu priliku, a zatim poklonio loptu dok je United jurišao na nju i pogodio za još jedno izjednačenje preko Marcusa Rashforda. Baš kao što se činilo da su suđeni penali, United je pogodio gostujuću momčad u protunapadu u zadnjim sekundama, a Amad Diallo pogodio je za pobjedu.

CILJ ocjenjuje igrače Liverpoola s Old Trafforda…