Obožavatelji Knicksa, ovo je tek početak divlje, intenzivne vožnje toboganom u doigravanju

Budite spremni. Budi spreman. Pobrinite se da se hidrirate prije ovih utakmica, bez obzira koliko će ih biti u nadolazećim tjednima i mjesecima. Budite sigurni da možda imate spremnu čašicu ili dvije Maaloxa. , ali morali ste zuriti u rezultat na kraju kako biste bili sigurni da je stvaran, zar ne?

Ovako će biti. Ovako će to ići. Živjet ćeš. umrijet ćeš. Bacat ćeš jastuke na televiziju. Zamalo ćete udariti glavom u strop podruma, ako je dovoljno nizak. Knicksi su bili mrtvi. Zatim su se kotrljali. Onda su opet bili mrtvi.

Zatim: evo ih, posljednji put. u drugom poluvremenu, uglavnom služeći kao mamac i radeći to dovoljno dobro da odvuče svoje 76erse s ruba. Bilo je 91-90, Knicks, i 19.812 unutar Madison Square Gardena koji su punili staru teretanu starom urlikom puna dva sata je utihnulo.

Zatim .

Kasnije bi udario drugog.

Još kasnije: još jedan.

Josh Hart? Hart je mlinac. On je prevarant. On je double-double dinamo. On nije Steph Curry. Je li on Knicksova peta najpoželjnija opcija od 3? Njihov šesti? Nije bitno. Ove je noći želio snimke. On je pucao. Knicksima je trebao netko tko bi igrao, da bi šutirao, da bi im donio vodstvo od 1-0 u ovom best-of-seven.

“Danas je bio čudovište”, rekao je trener Knicksa Tom Thibodeau.

“Danas je napredovao”, rekao je Jalen Brunson o svom prijatelju Hartu.

On je. Morao je. , jer je morao, pa je ubacio 16 poena u prvom poluvremenu na putu do 21 i nevjerojatnih plus-37 rejtinga. Mitch Robinson jest, jer je morao, i iskoristio je jasno oskubljenog Embiida, osam poena i 12 skokova i četiri blokade, vlastitih plus-20 za utakmicu.

Knicksi su sve to učinili unatoč tome što se Brunson mučio kroz jednu od svojih najgorih utakmica kao Kniccka, promašivši 18 od 26 šuteva i pet od šest trojki, okrenuvši loptu pet puta, izgledajući korak sporo na obje strane parketa. Ne događa se često da Knicksi svladaju minus tri od njega. Ovaj put jesu. Neće htjeti da im to prijeđe u naviku.

“Utakmica traje 48 minuta,” rekao je Thibodeau. “Sporo smo počeli utakmicu, ali sve se polako promijenilo kada je ušla klupa.”

Također smiješno. Tjednima su navijači Knicksa brinuli o klupi, o tome kako će vodstvo brzo nestati kad god Brunson izađe iz igre. U subotu je bilo upravo suprotno. Dio toga bili su Knicksi koji su iskoristili Embiidovo vrijeme na klupi; nadmašili su Sixerse s 21 poenom kada Embiid nije bio u igri.

McBride je bio veliki dio toga, iskoristivši svoju prvu pravu priliku za doigravanje, isušivši pet od sedam iz dubine. Takav je bio i Bojan Bogdanović, koji je bio sjajan početkom drugog poluvremena kada su Knicksi uzvratili iz rupe brzih 32-19.

“Morate biti spremni za svoj trenutak,” rekao je Bogdanović, 13 koševa i sedam skokova u 25 minuta u vrhunskoj igri. “Nikad ne znaš kada će doći.”

Sixersi su ušli u igru ​​u nizu od devet pobjeda, ušli u emotivnu pobjedu nad Heatom od 105-104 u play-in utakmici, ušli su hraneći Embiida u gotovo svakom posjedu. Embiid je imao 15 poena u prvoj četvrtini i, većini svih u Gardenu koji su virili kroz ruke koje su uplašeno pokrivale oči, izgledao je zdrav kao konj.

Onda je bio na zemlji nakon što je udario vlastiti udar o staklo, i mogli ste vidjeti kako se taj strah prenio sa stanovnika Gardena na Embiidove vlastite oči (i kao dodatak obožavateljima koji su klicali kad je pao: učini bolje; mi smo bolji nego ono ovdje). Oteturao je s terena. Knicksi su na poluvremenu vodili s 12 poena prednosti.

Ali Embiid se vratio. Odigrao je 19 minuta drugog poluvremena na jednoj nozi, bez ikakvog podizanja. Nije postigao niti jedan pogodak iz igre u četvrtoj četvrtini. No, htio je i Willis je podstakao svoje suigrače, posebno Kylea Lowryja, koji je zabio 12 uzastopnih poena i vratio 76erse unatrag, a Knickse doveo na rub krize.

“Jedva čekamo da padnemo za 10 da počnemo igrati,” rekao je Hart nakon što je ubacio svojih 22 poena i 13 skokova u igru. “Otporni smo. Pretpostavljam da samo volimo otežati sami sebi.”

Izbjegli su krizu. Preživjeli su. I ti si također. Možda ćete u nedjelju proći kroz sve to ponovno s Rangersima. Možda ćeš do ponedjeljka opet moći proći kroz sve ovo: uspone, padove, tjeskobu, ushićenje. Ovako će biti. Ovako će to ići.