Novinar BBC-ja priča zašto je Mikel Arteta gurnuo Lenadra Trossarda natrag na teren u utakmici Arsenala protiv Lutona

Mikel Arteta gledao je kako njegov Arsenal u srijedu osigurava ugodnu pobjedu nad Luton Townom od 2-0 i vraća se na vrh Premier lige, čak i uz Manchester City koji je osvojio sva tri boda.

Arteta je napravio niz promjena u momčadi koja je vikend odigrala taktički 0-0 s prvakom Premier lige Cityjem. Vidio je Declana Ricea na klupi, a Bukayo Saka potpuno izvan momčadi.

No unatoč promjenama, Arsenal je bio normalan i zaključio je utakmicu u prvom poluvremenu – golovima kapetana Martina Odegaarda, prije nego što je Reiss Nelson pogodio drugi gol.

U drugom poluvremenu Arsenal nije trebao izlaziti iz druge brzine dok se Luton borio da položi rukavicu Topnicima, dok je Arsenal osigurao 21. pobjedu u Premier ligi ove sezone. Laka pobjeda kakvu će dobiti.

Intenzitet Mikela Artete ponovno je prikazan unatoč laganoj pobjedi Arsenala

Ali to nije spriječilo ubrizgavanje intenziteta čak ni kasno u igri. Nekoliko minuta prije kraja utakmice, u krstarenju Arsenala, belgijska zvijezda Leandro Trossard fauliran je točno ispred Artete.

Fotografija Catherine Ivill – AMA/Getty Images

Umjesto da čeka slobodni udarac, Arteta je odlučio pokušati smanjiti igru, vraćajući prevrnutog Trossarda natrag na teren – kako bi još više spustio sat. :

“Leandro Trossard je fauliran na aut liniji ispred Arsenalovog gola. Mikel Arteta nema vremena za suosjećanje i gura ga natrag na teren kako bi osigurao da Arsenal ne primi gol u vremenu koje je preostalo.”

JOŠ PRIČA O ARSENALU

Arsenalu City diše za vratom, ali ima kontrolu

To što je Arteta još uvijek bio u stanju napraviti promjene, ali gledati kako njegova momčad postiže jednu od njegovih najlakših ligaških pobjeda sezone, pokazuje koliko je Arsenal trenutno dobro mjesto. Ova forma mora ostati do svibnja.

Gubitak ili nemogućnost pobjede u utakmici koju su trebali dobiti, i to će narušiti samopouzdanje Arsenala da nadmašuje igrače Pepa Guardiole.

Ali City je blizu, a samouvjerena igra protiv Aston Ville večeras – uključujući hat-trick Phila Fodena – znači da City zaostaje samo bod.