Nogomet | VPS-ov niz bez poraza već se protegao na 22 ligaške utakmice – HJK-ov zaostatak za vrhom lige još se više povećao

U Vaasi ljubitelji nogometa u petak navečer imali su razloga za veselje. VPS je kod kuće pobijedio FC Lahti 3-0 i zauzeo prvo mjesto u Veikkausliigi.

U isto vrijeme, VPS je produžio svoj niz utakmica bez poraza u Veikkausliigi na već 22 utakmice. Klub iz Vaase je na kraju prošle sezone odigrao 17 ligaških utakmica bez poraza, a ovu je sezonu započeo s četiri pobjede i jednim remijem.

Posljednji put VPS je izgubio u ligi 27. lipnja 2023., kada je Honka pobijedila 1-0 u Espoou.

U petak je Lahti ostao na brodu “Vepsu” tijekom otvaranja, ali Teemu Hytönen doveo domaće u vodstvo u 54. minuti zahvaljujući obrani Lahtija i mladom vrataru Osku Maukonen17, nakon miješanja.

Danski savjet Mads Borchers udvostručio vodstvo VPS-a samo četiri minute nakon pogotka Hytönena.

Borchers je pogodio u 63. minuti i stavio konačni pečat na pobjedu VPS-a.

VPS vodi lige sada s razlikom od dva boda u odnosu na lokalnog protivnika, Seinäjoki Jalkapalkereho. Aktualni prvak HJK je na trećem mjestu, pet bodova iza VPS-a. VPS, SJK i HJK odigrali su pet utakmica.

Pozicija FC Lahtija na dnu ljestvice dodatno se pomračila. Klub je iz svojih pet mečeva skupio samo dva boda i postigao samo jedan gol. Samo je EIF u usponu ispod Lahtija na ljestvici.