Nogomet | Polufinale Lige prvaka završilo dramatično – postupak suca razbjesnio Bayern

španjolski div Real Madrid dramatično je otvorio put do finala muške Lige prvaka svladavši u srijedu njemački Bayern München s 2-1.

Zamjenski igrač Joselu dva pogotka u posljednjim minutama dovela su Real u vodstvo u ukupnom broju golova 4–3.

U posljednjim sekundama produžetka Bayern je morao poravnati utakmicu i dvoboj.

Top Matthijs De Ligt čak ispucao loptu u gol, ali poljski sudac Szymon Marciniak već je u ovom trenutku zaustavio utakmicu, a ni braniči Real Madrida nisu odigrali situaciju do kraja.

U taboru Bayerna postupak žirija nije probavljen.

Sam De Ligt izjavio je u intervjuu za Bein Sports da pravila kažu da ako nije očigledan ofsajd, igra se mora pustiti da se nastavi, a ispravna odluka mora biti prepuštena video sucu.

“Ako tako zviždite u posljednjoj minuti, mislim da je to velika, velika greška. Je li ofsajd ili ne, ne znam, ali može se provjeriti. Ako ne provjerite, kako možete biti sigurni”, odbrusio je De Ligt.

Glavni trener Bayerna Thomas Tuchel bio na istoj liniji na konferenciji za novinare. Prema Tuchelu, pomoćni sudac je prerano podigao zastavicu već u drugoj situaciji.

“Ostavilo me s čudnim osjećajem. Jasno je da je ono što se dogodilo protivno svim pravilima modernog nogometa”, opisao je Tuchel.

Josel također posljednji od golova isprva je označen kao zaleđe. No, nakon pregleda videa presuda je ispravljena i pogodak je prihvaćen kada se situacija nastavila do kraja.

“Da se odmah začuo zvižduk, ništa se ne bi dogodilo. Ovo je šteta”, usporedio je De Ligt.

“Ovo se s druge strane ne bi dogodilo”, smatrao je Tuchel.

De Ligt je rekao da je pomoćni sudac priznao pogrešku i ispričao se.

“Nemamo ništa od toga”, zadirkivao ga je De Ligt.

“Ovo je polufinale i nije trenutak za isprike, apsolutno ne”, odbrusio je Tuchel.

U finalnoj utakmici Real Madrid će se susresti s još jednom njemačkom momčadi, Borussijom Dortmund, koja je iznenadila Paris Saint-Germain u vlastitom polufinalu.

Finale će se igrati u subotu, 1. lipnja u Londonu na stadionu Wembley.