Nogomet | Nalet Gništana se nastavlja – sada je uslijedio poraz malonogometnog sastava

Kladioničarska liga Gnistan, koji je raspoloženo krenuo iz Helsinkija, imao je hladnu vožnju u četvrtom kolu finskog kupa.

Nogometni klub Vantaa, koji igra u četvrtoj najvišoj ligaškoj razini, odnosno Kakko, pokrao je prvaka lige sa čak 3:0 u utakmici odigranoj u Vantaainom Myyrmäkiju.

Gnistan je dominirao u prvom dijelu utakmice, a i nakon toga. Ali kada se pokazalo da je postizanje pogotka nemoguće, VJS je pogodio.

Patrik Ahonen pucao iz šesnaesterca za vodstvo u 69. minuti. Nakon vodstva, VJS se povukao u obranu vlastitog gola, dok je Gnistan bjesomučno tražio izjednačenje.

Rezultat je bio još hladne vode niz Gnistanov vrat kad je Kevin Nurmi doveo VJS u vodstvo od 2:0 u 77. minuti.

Konačan rezultat upotpunio je Patrik Ahonen svojim drugim golom u 85. minuti.

Glavni trener Gnistana Jussi Leppälahti bio je razočaran učinkom svoje momčadi.

“Loš rezultat i ispadanje iz Finskog kupa. Nema se što objašnjavati”, rekao je svojoj tvrtki u biltenu.

“Imali smo dosta promjena u odnosu na osnovni sastav i to nam je previše poremetilo igru. Nismo zabijali s mjesta pa je ovo ispala katastrofa.”

Bez snage su, primjerice, već postignuta četiri gola u Veikkausliigi Joakim Latonen, koji je u utakmici odigrao 61 minutu. Najnovija vrhunska akvizicija Gnistana Roman Eremenko ne vidi se na terenu.

Gnistan žustro je započeo Veikkausliigu pobijedivši FC Inter kod kuće i Tampere Ilves u gostima.

Od tada su bilanca bila tri poraza na ligaškim terenima, od kojih je posljednji bio s golovima 0–3 od Valkeakoski Hake. Niz poraza prekinut je do kraja utakmica u Finskom kupu.

“Posljednja stanica ovog vlaka kupa bila je Myyrmäki”, napisao je Gnistan svoju poruku na servisu X.

U subotu Gnistan putuje u goste kod AC Oulu.