Nogomet | Ludi cirkus u Seinäjokiju: SJK i HJK su se natjecali za golove

Helsinki Nogometni klub je izgubio neriješeno 3-3 u glavnoj utakmici Veikkausliige kao gost od Seinäjoki Football Cluba. HJK je bio blizu pobjede, ali je SJK silovito izjednačio.

Pogodak koji je doveo do podjele bodova uslijedio je nakon udarca iz kuta, kada je Kasper Paananen loptu je ispucao branič HJK-a Diogo Tomasin prsima u donji kut u 88. minuti.

Čuvar Jesse Öst uspio je samo nekoliko minuta ranije zadržati HJK u punom bodu, blokiravši Paananenov udarac glavom preko gola.

HJK je zauzeo vozačko mjesto na oznaci sata Anthony Olusanya i Topi Keskinen s hitovima. Keskinen je ubacivanjem u peterac u 62. minuti postigao treći gol za klub.

Keskinen je ubrzao i postigao pogodak kada je branič SJK-a Kelvin Pires ustuknuo ispred njega. Situaciju je iskoristio Keskinen i postigao svoj četvrti gol ove sezone.

Olusanya je pogodio za 2-2 kroz vratnicu pet minuta ranije iz Keskinenovog niskog servisa. Olusanya je već u svojoj četvrtoj godini kao trn u oku SJK-a sam stvorio situaciju odigravši loptu Keskinenu.

HJK je postigao gol u drugom poluvremenu autora Miguela Rodrígueza iza. Počeo utakmicu Roope Paunio napravio je mjesta Rodríguezu u prekidu.

Paunio se predao u produžetku prvog poluvremena, kada je Brooklyn Lyons-Foster ispucao loptu u donji kut Lucasa Lingmana od posljedica udarca iz kuta.

u HJK dovoljno posla s njegovom igrom unatoč njegovim jakim trenucima. SJK je počeo zabijati Jaime Moreno pogodivši već u sedmoj minuti nakon što je obrana Kluba bila raskomadana.

Moreno je dobio slobodan prolaz Od Valentina Gascija nakon Babacar Fati, Rasmus Karjalainen i Markus Arsalo premjestio loptu na HJK-ovu polovicu terena.

Karjalainen je ubacio Fatija glavom za vodstvo domaćina od 2-1 u 53. minuti, kada je Probaj Hannolu s desnog krila ubacio loptu do Fatija koji je ostao potpuno slobodan na petercu.

HJK-u je ofenzivna igra proradila tek u drugom poluvremenu, kada su igrali tromo Luke Plange zamijenjen je prekidom S Davidom Ezehom. Plange je promašio dodavanje u uvodnoj trećini zbog svoje meke igre.

Sljedeću utakmicu HJK igra u subotu u Valkeakoskom kao gost Haka.