Nogomet | Liverpoolov san dramatično je srušio najgori mogući protivnik

Manchester United je dramatično pobijedio Liverpool u utakmici četvrtfinala FA kupa u nedjelju. Utakmica odigrana na Old Traffordu završila je 4-3 nakon produžetaka.

Postigao pobjednički gol Amand Diallo Traoré produžeci s dodanim vremenom.

Porazom je srušen Liverpoolov san o četiri trofeja. Liverpool je već osvojio FA kup i još se bori za naslov u Premier ligi i trofej Europske lige, ali polufinale FA kupa igrači ove momčadi gledaju na TV-u.

Susret “najgorih neprijatelja” uključivao je nekoliko obrata. United je poveo u 10. minuti, ali je Liverpool u posljednjim trenucima prvog poluvremena postigao dva gola.

Manchester United je izjednačio u 87. minuti golom Antonyja. Upravo u posljednjim trenucima drugog poluvremena, United Marcus Rashford mogao je slobodno pucati tik pred gol, ali je udarac za dlaku prošao pored gola.

U produžetku Harvey Elliott ponovno je Liverpool poveo u 105. minuti, ali prvo Marcus Rashford izjednačio je u 112. minuti, a nakon izgubljene lopte Elliotta, United je krenuo u nadmoćniji napad, na kraju kojeg je Traoré postigao konačan rezultat.

U drugom četvrtfinalu u nedjelju, Chelsea je pobijedio Leicester 4-2. U polufinale su se plasirali i Manchester City i Coventry.

U nedjeljnom ždrijebu polufinalni parovi postali su Coventry–Manchester United i Manchester City–Chelsea. Utakmice će se igrati na Wembleyu.