Nogomet | Leverkusen Lukasa Hradeckog opet oborio rekord – jedna statistika govori sve o povijesnoj sezoni

Bayern Leverkusen ponovo sam to učinio.

finski kapetan Lukas Hradecky zvijezda njemačke momčadi čudesno je porasla iz zaostatka od 0-2 do izjednačenja protiv AS Rome u drugoj polufinalnoj utakmici Europske lige.

Leverkusen je u prvoj utakmici u Italiji dobio 2-0. Nijemci su umarširali u finale Europske lige s ukupnim rezultatom 4–2.

No, više čudesna izvedba od promocije i plasmana u finale Europske lige način je na koji se Leverkusen izborio za izjednačenje. Momčad je deset minuta prije kraja gubila dva pogotka.

Leverkusen je izjednačujući pogodak postigao na vrijeme u 90+7, odnosno u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Isti trik ponovljen je nekoliko puta tijekom sezone. Ovaj put postigao je “rekordni pogodak”. Josip Stanišić.

Tim sudbine na putu je do neviđenog postignuća. Momčad ove sezone nije izgubila niti jedan meč. Pobijedila je ili remizirala, ali skupina koja je otporna na poraz nije odustala.

Poznato je da nijedna momčad u povijesti nije uspjela odigrati sezonu u kojoj nije izgubila niti jedan meč u bilo kojem natjecanju.

Leverkusen već ušao u povijest u utakmici protiv Rome u četvrtak navečer. Ta je utakmica bila 49. uzastopni niz bez poraza. Dosadašnji rekord bio je Benficinih 48 utakmica.

Dugo se činilo da će Roma prekinuti čarobni niz Leverkusena. Međutim, unutarnje torbe nisu se slagale.

Roma je postigla autogol u 82. minuti, što bi Leverkusenu prema pravilu zbroja golova bilo dovoljno za prolaz u finale.

Ipak, Leverkusen je izjednačio u produžecima i tako zadržao sezonu bez poraza.

Match of the Day, X-račun britanske televizije BBC, objavio je zapanjujuću statistiku svih golova koje je Leverkusen postigao u produžecima ove sezone.

Momčad je postigla najmanje 12 golova, izjednačujućih ili pobjedničkih golova, u produžecima utakmica.

Leverkusen sljedeću utakmicu u Bundesligi igrat će u nedjelju navečer u 20:30 protiv Bochuma.

Hradecky i Leverkusen već su osigurali pobjedu u Bundesligi. Osim toga, momčad igra u finalu njemačkog kupa DFP-Pokal.