Nogomet | Huhkajiejevo pranje lica završilo je jadno kada je ozlijeđeni Matti Peltola napustio teren

Finska–Estonija 2–1

Vrištači pokušaj pranja lica nakon play-offa za Europsko prvenstvo donio je samo pobjedu od 2-1 i loše vijesti četvrtinu do kraja Matti Peltola morao napustiti teren. Peltola je nadoknadio prekid prema dogovoru Kairinen također i sada će se možda morati vratiti u svoj klub DC United s nekom vrstom ozljede.

Tu ozljedu mogao je uzrokovati i jadan teren Olimpijskog stadiona. Unatoč činjenici da je trava na terenu rasla tjednima, više je nalikovalo pješčanom nego pravom travnatom terenu. U uvodnoj trećini golgeter Finske kao da je zapeo na terenu autora Fredrika Jensena igra, ali je preživio uz strah.

Teško je govoriti o pravom pranju lica pred 12.559 gledatelja, kada je rezultat bila pobjeda na male golove protiv izrazito slabije Estonije, a Finska u samoj utakmici nije zabila niti jedan pogodak.

“Estonija već dugo igra pristojan nogomet”, rekao je estonski kolega koji je napustio tribinu, a ocjena nije baš laskala igri Huuhkajie.

Obradivo tlo nakon odlaska čuo se možda i najveći pljesak do tada, kada je velika miljenica finskih navijača Teemu Pukki ušao na teren s Finskom koja je vodila utakmicu 2–1. To je rekao glavni trener Markku Kanerva želio pobjedu, a ne još jedno poniženje nakon puta u Wales.

U posljednjih pet minuta Estonija je dovela vrhunca od 204 centimetra na poziciju lovca Kaspar Laurin napad kao ciljni igrač. Ujedno je na teren ušao rekorder Estonije Konstantin Vasiljevkoji je nastavio dijeliti estonski rekord svih vremena za odigrane međunarodne utakmice Martin Reim s. Obojica sada imaju 157 nastupa.

Najbolji glavni igrač obrane Finske Arttu Hoskonen par puta neutralizirao 16 cm dužu estonsku prijetnju.

Finska riješio utakmicu za pobjedu u uvodnom razdoblju, kada je igra još uvijek razumno napredovala na trenutke.

Nakon početnih pipanja, Finska je počela probijati obranu Estonije i dublje napadati. Nakon četvrtine Benjamin Källman glavom je prvi put pokušao prema golu.

Nakon dvadesetak minuta pritisak je postao prejak za Estoniju. Lopta je došla do Källmana u šesnaestercu, a on je bio fauliran zaslužan za kazneni udarac. Karl Jakob Hein blokirao Jensenov udarac, ali je imao vremena ispucati povratnu loptu za vodstvo od 1:0.

U 38. minuti Huuhkajat je postigao svoj drugi pogodak, a zabio je Källmani i autora Olivera Antmana predradnje. Antmanov fokus pao je na Jensena. Njegov udarac pogodio je gredu, pogodio glavu estonskog braniča, a onda Hein nije uspio izvući loptu na sigurno.

U sat vremena Finska je bila blizu trećeg gola, ali napad Antmana i Källmana koji je završio pogotkom bio je u ofsajdu. Nekoliko minuta nakon toga ponovno se pokazala slaba obrana Finske u posebnoj situaciji. Udarac iz kuta za Estoniju Henri Anier uklizao loptu uz prednju stativu u zadnji prostor, iz čega je Alex Tamm postigao potpuno slobodan pogodak za 1-2.