Nogomet | Arsenal je razbio Chelsea 5-0 – White i Havertz po dva puta u završnici

Nogomet U engleskoj Premier ligi Arsenal je u utorak navečer kaznio Chelsea s 5-0 golova.

Otvoren ciljni račun Leandro Trossard već u četvrtoj minuti susreta. Trossardov pogodak bio je jedini u uvodnoj trećini.

U nastavku susreta strijelci su bili odgovorni Ben White i Kai Havertzkoji je u dvadesetak minuta postigao četiri gola.

White je prvi pogodak postigao u 52. minuti, a pet minuta kasnije Havertz. Havertz je u 65. minuti postigao svoj drugi puni gol ove večeri, a White je pak pet minuta nakon toga postavio konačan rezultat.

Pobjedom se Arsenal približio Liverpoolu na tri boda na vrhu ljestvice, dok Manchester City zaostaje za Liverpoolom na bod.

Ligaški naslov još uvijek je nadohvat Cityju jer su aktualni prvaci odigrali dvije utakmice manje od Arsenala. Momčad Manchestera susreće se s Brightonom kasno u četvrtak.

S druge strane, Liverpool, koji je odigrao utakmicu manje od Arsenala, u srijedu navečer igra protiv Evertona.

Chelsea, koji je u utorak doživio poraz, nastavlja na devetom mjestu prvenstvene ljestvice.