Nogomet | Arsenal je osvojio prvo mjesto u Premier ligi – vitalna pobjeda za Luton koji se bori za ispadanje

Arsenal slavio 3-0 gostujuću pobjedu kod Brightona i barem nakratko zasjeo na vrh engleske Premier lige. No, situacija bi se mogla promijeniti već u nedjelju, kada će drugoplasirani Liverpool na gostujućem terenu dočekati Manchester United.

Arsenalovi golovi jesu Bukayo Saka kazneni udarac, Kai Havertz i Leandro Trossard.

Londonski Arsenal ima ukupno 71 bod, a Liverpool bod manje. Borba za naslov prvaka je vrlo tijesna, jer Manchester City također ima 70 bodova. U subotu je City pobijedio 4-2 u gostima kod Crystal Palacea. City i Arsenal odigrali su utakmicu više od Liverpoola.

Norveška zvijezda Manchester Cityja Erling Haaland a na engleskom jeziku Aston Ville Ollie Watkins s druge strane, u grčevitoj su borbi za prvog strijelca Premier lige.

Haaland je u subotu uspio jednom završiti. Watkins je bio bolji, zabio je dva puta dok je Aston Villa remizirala 3-3 kod kuće protiv Brentforda.

Haaland je ove sezone zabio 19 golova i nalazi se na vrhu ljestvice strijelaca Premier lige. Watkins ima gol manje od Haalanda.

Zvijezda utakmice između Palacea i Cityja bila je belgijska zvijezda velikana iz Manchestera Kevin De Bruynekoji je dvaput završio i postigao jedan pogodak.

Četvrtoplasirana Aston Villa vodila je svoju domaću kampanju protiv Brentforda s Watkinsom i autora Morgana Rogersa pogocima 2-0, ali Brentford je u drugom poluvremenu postigao tri uzastopna pogotka i poveo. Watkins je doveo Villu u izjednačenje u 80. minuti svojim drugim velikim golom u subotu.

U borbi za opstanak Luton je odnio važnu domaću pobjedu 2-1 nad Bournemouthom. Carlton Morris u posljednjoj minuti regularnog dijela završio je pogotkom za pobjedu domaćih.

Pobjeda je izjednačila Luton po bodovima s Nottingham Forestom, koji je na desnoj strani zone ispadanja. Istovremeno, Luton je nadoknadio zaostatak od šest bodova za pretposljednjim Burnleyem, koji je u subotu izgubio 0-1 na gostovanju kod Evertona.

Fulham i Wolverhampton doživjeli su poraze kod kuće, kada je prvi izgubio od Newcastlea 0-1, a drugi od West Hama 1-2.