Netsi su dali jedan od najgorih pokušaja sezone u razočaravajućem porazu od Magica

ORLANDO, Fla. — Povratak na isto mjesto na kojem su se tako temeljito osramotili prije samo dva tjedna nije bilo dovoljno da motivira Netse da čuvaju.

Čovjek se počinje pitati što će.

Brooklyn je izgubio 114-106 od Magica pred publikom od 18.846 u Kia Centru, bez napora koji je bio jedan od njihovih najgorih u sezoni.

A u ovoj razočaravajućoj kampanji, to je niska letvica.

Nakon što su pretrpjeli poraz od 27 poena u ovoj istoj zgradi da bi završili gostovanje od pet utakmica 27. veljače – u kojoj je Nic Claxton priznao da ih je Magic “probio” – Netsi su imali sav poticaj da se vrate. Ali ako svi njihovi nedavni loši gubici nisu zapalili vatru ispod njih, treba se zapitati ima li tu još išta za spaliti.

“Ne, ne bih rekao [one loss is incentive]. Imali smo dobar dio teških utakmica, a ako mnoge od njih nisu dovoljan signal za uzbunu, onda ta jedina utakmica Orlanda neće biti,” rekao je Cam Johnson, koji se vratio s tri izostanak igre. “Mislim da to razumijemo.”

Ali Netsi (26-40) nisu učinili ništa po tom pitanju. Ili sigurno nedovoljno.

Unatoč tome što su bili prilično zdravi s povratkom Johnsona, Netsi su dopustili Magicu da šutira 51,9 posto – 61,5 posto u prvom poluvremenu s 8 od 14 iz dubine.

Čak su dobili i malu komičnu pomoć od Magica (38-28), s velikim čovjekom Jonathanom Isaacom koji im je zapravo prebacio potencijalni skok u koš Netsa.

To je dovelo do rezultata 80-67 uz 5:22 u trećoj. Rookie Jalen Wilson dobio je zasluge – ali mnogi su Netsi morali preuzeti dio krivnje u srijedu.

Thomas je imao momčadski rekord od 21 poena, a Mikal Bridges dodao je 17 — ali Netsi su šutjeli samo 7 od 26 iz dubine. Vidjeli su kako je Paolo Banchero ubacio 21 poen i devet ploča za vodstvo od sedam igrača Magica s dvoznamenkastim brojem.

Brooklyn je privremeno pao četiri utakmice iza Atlante za posljednje play-in mjesto u Istočnoj konferenciji — pet u stupcu poraza.

Hawksi su igrali u srijedu navečer u Portlandu.

Netsima su preostale još dvije utakmice u ovoj sezoni od šest utakmica u gostima — u subotu u Indiani, a zatim protiv Spursa u Austinu.

Netsi su u posljednje vrijeme bili jako nedosljedni, s porazima od Memphisa, Atlante i Clevelanda u nedjelju, ali su izgubili od Grizzliesa, Pistonsa i Hornetsa. Sada dodajte Wednesday na popis, ne zbog toga od koga su izgubili, već zbog potpunog nedostatka obrambenog napora koji su pokazali.

“Nismo počeli s istom, ako ne i više energije kao što su oni unijeli u tu utakmicu [two weeks ago], i pokazalo se. To je jedna stvar; to je samo dosljedno donošenje tog fokusa na igru ​​i te energije u svakoj utakmici, bez obzira protiv koga igramo ili što bi to moglo biti,” rekao je Lonnie Walker. “U posljednjih sedam utakmica imamo prilično dobrih pobjeda, a imamo i prilično loših poraza.”

Netsi su predali 12-2 Magic blitz odmah s vrata, koji je završio Franz Wagner pronašavši Wendella Cartera Jr.-a za zakucavanje.

Do trenutka kad je Johnson ušao u igru ​​s 5:27 do kraja prve četvrtine, Brooklyn je već iskopao rupu od 19-11.

Netsi su gubili 33-16 nakon jednog, a njihova obrana ništa manje od katastrofalne. Dopustili su Orlandu da puca savršenih 8-za-8 u reketu u tom uvodnom periodu.

Pad od 36-19, Brooklyn je konačno pokušao odgovoriti, izvukavši sedam neodgovorenih. Thomas je pronašao Johnsona za tricu i povukao Netse unutar 10.

Ali nisu mogli graditi na tom zamahu. Bridgesov eurostep blokirao je Carter, a to je dovelo do brzog prodora Garyja Harrisa na drugu stranu i deficita 54-38.

Još jedno Harrisovo polaganje dovelo ga je do 56-38 s 4:34 do kraja poluvremena.

Netsi su odgovorili serijom 16-3, nakratko povlačeći unutar pet. Thomasova trica dovela je do rezultata 59-54 s 33 sekunde do kraja poluvremena. Ali to je najblize.

Netsi su pustili Orlando da se opet povuče. Claxton je zakucao, ali je dobio glupu tehničku – svoju devetu u sezoni – nakon toga zbog nepotrebnog udarca laktom. Wagner je pogodio slobodno bacanje koje je uslijedilo za 70-61, a zamah je nestao. Brooklyn nije izazvao ostatak noći.