Nerazzurri peti s Romom

Treća pobjeda zaredom za Atalantu koja je slavila 2-1 u povratku na terenu već ispale Salernitane i pridružila se Romi na 5. mjestu na ljestvici. Momčad iz Bergama, koja je gubila u prvom poluvremenu golom Tchaoune u 18. minuti, preokrenula je u drugom poluvremenu golovima Scamacca u 57. i Koopmeinersa u 63. minuti.

Momčad koju vodi Gasperini tako se popela na 60, s utakmicom manje od Giallorossija koji će sljedeće nedjelje izazvati na stadionu Gewiss, u utakmici koja će vjerojatno biti odlučujuća za odlazak u Ligu prvaka. Granata, koja još nije pobijedila u utakmici 2024., ostala je zapela na 15. mjestu na posljednjoj poziciji.

Utakmica

Momčad Orobića krenula je snažno i prvi put nakon 5 minuta pucala po golu, a Lookman je desnom nogom s ruba kaznenog prostora prošao malo iznad. Prošle su dvije minute, a Nerazzurri su još uvijek blizu vodstva nakon što je Miranchuk lijevom nogom ubacio loptu koja je prošla desno od Fiorilla. U četvrt sata Atalanta je ponovno bila opasna: Scamacca je dobro obradio loptu leđima prema golu i pokušao izvrtati udarac iz unutarnjeg prostora, koji je odbijen. Hateboer također pokušava glavom udariti izgubljenu loptu, ali udarac završava pored gola.

U 18′ iznenađujuće prolazi momčad Granata: Vignato je pokrenuo Tchaounu na desnoj strani terena, skrenuo prema centru s ljevicom postavljenom na daljnju stativu, Carnesecchi je tučen. U 21. minuti Lookman je bio blizu izjednačenja, ali njegov udarac na ubačaj s desne strane odlazi pored gola. U drugom dijelu prvog poluvremena ofenzivni zalet Gasperinijevih momaka je splasnuo, a domaći su bez posebnih briga stigli do vodstva.

Na početku drugog poluvremena Atalanta se vraća s tri izmjene: Koopmeiners, De Ketelaere i Ruggeri ulaze umjesto Miranchuka, Edersona i Scalvinija. Prva prilika stigla je nakon sjajnog udarca Tchaoune izvana: odličan odgovor Carnesecchija. U 4. minuti sjajna igra Lookmana, središnji slalom, ulazak u kazneni prostor i udarac s mjesta: lopta je samo pored gola. U 12. minuti gosti izjednačuju Scamaccom. Dugi centaršut s desne strane za Pašalića koji servira bivšeg igrača West Hama u prostor koji s nekoliko koraka pronalazi pobjednički otklon.

U 18. minuti Dea završava uzvrat s Koopmeinersom. Oslobodena lopta na rubu kaznenog prostora vraćena je sredinom obrane Salernitane koja dolazi do nizozemskog veznjaka: trenutni udarac lijevom nogom i Fiorillo je tučen. U 25. minuti Salernitana je bila blizu izjednačenja, Weissman je primio nisku loptu s desne strane i pucao s mjesta: Hateboer je prsima spasio prije intervencije Carnesecchija. U 41. minuti još jedno sjajno proigravanje Tchaoune na desnoj strani, čovjek je pokazao i skočio na vanjsku i desnu nogu s loptom malo iznad.

Atalanta je u posljednjim minutama utakmice ostala na protivničkoj polovici terena ne riskirajući više i uzela tri dragocjena boda tri dana prije uzvratne utakmice polufinala Europske lige protiv Marseillea.