Napoli-Atalanta 0-3: golovi, utakmica

Atalanta je danas pobijedila Napoli 3:0, vraća se pobjedama nakon 4 dana i ponovno se uključuje u utrku za plasman u Ligu prvaka. Maradona je utakmicu odlučila golovima u prvom poluvremenu Miranachuka u 26. i Scamacca u 45. te Koopmeinersa u 43. minuti nastavka. Bergamci su sada šesti na ljestvici s 50 bodova, 4 manje od četvrtoplasirane Bologne. Težak nokaut za Napolitance kojima već treću utakmicu zaredom nedostaje pobjedaostaju na 7. mjestu sa 45 bodova i vide da su im šanse za igranje u Europi koja se računa sljedeće sezone drastično smanjene.

Utakmica

Gostujuća momčad je odmah zaprijetila u 3. minuti okomitom loptom koja je nagradila nalet Miranchuka koji je uklizao u središnji hodnik. Stisnut uzvratom dvojice protivnika, traži udarac uz bližu stativu, hvatajući ga punim udarcem. Uzvraćaju domaćini u 17. minuti sjajnom igrom Osimhena, koji prsima kroti ubačaj Politana i onda odmah, prije nego što je lopta pala, sombrerom preskače svog čuvara, Hateboer se dobro ubacuje i zatvara traje. U 26. minuti Dea je povela: konfuzna akcija u srcu plavog prostora, nizom dodavanja Gasperinijevih igrača i završni dodir na mreži, iz dva koraka, Miranchuk. Prosvjedi Napolija zbog navodnog prekršaja Scamacca nad Di Lorenzom u trenutku udarca glavom za povratak na centar, ali sudac potvrđuje nakon provjere VAR-a.

Na pola sata Anguissa se uspravlja za Osimhena koji dodiruje vrhom, ali pronalazi zatvaranje od Carnesecchija svojim tijelom. Politano također pokušava na odbijenu loptu na prazna vrata, ali obrana Dea zatvara. U 33. minuti Meret spašava svoju momčad savršenim izlaskom na noge Pašalića, oslobodio se na asistenciju Miranchuka, potom i vratar Napolija zatvara Kolašinca. U 45. minuti stigao je i drugi pogodak: Atalanta je vratila loptu i zabila na rubu Napolijevog prostora, izbacivši udarac. Scamacca šutira iskosa i izbacuje loptu u korner, nezaustavljiv za Mereta.

Calzonini momci krenuli su agresivno na početku drugog poluvremena i već u 10. minuti došli vrlo blizu pogotka, pogodivši dvostruku stativu u samo nekoliko sekundi: prvo je Zielinski sjajnim udarcem iz voleja s vanjske strane pogodio stativu. lijevo. Lopta završava u Lobotki, koji traži udarac s centralne pozicije: na putu je Osimhen koji dodirom zamalo vara Carnesecchija, koji se dobro snalazi u povratku i odbija loptu koja je polako ulazila u gol na stativu. .

U četvrt sata trostruka izmjena za momčad Orobic. Zappacosta izlazi zbog problema s mišićem, umjesto njega je Ruggeri, dok su na terenu još Lookman i Koopmeiners za Scamaccu i Pasalica. U 25. minuti sjajna obrambena akcija Scalvinija koji konačno preduhitri Lindstroma koji je prije nekoliko minuta ušao umjesto Politana koji samouvjereno šutira pred gol. Tijekom utakmice dvadesetogodišnji talijanski reprezentativac imao je problem s mišićem te ga je morao zamijeniti Toloi. Na pola sata Mirančuk traži udarac lijevom nogom, lopta se odbija ispred Mereta koji uspijeva spasiti svoj gol. Odmah potom Calzona dovodi još jednog napadača, postavlja Simeonea umjesto Anguisse i zaključuje utakmicu sa 4-2-4.

U 34. minuti lijepa lopta zamjene Simeonea za Osimhena koji prvi puca i nailazi na odličan odgovor Carnesecchija koji ostaje stajati i otvara nogu kako bi odbio udarac Nigerijca. Dvije minute i vratar Atalante još jednom nadmašuje Osimhena koji prsima kontrolira dugu loptu i pokušava je skrenuti prema golu, ponovno nailazeći na odgovor vratara Nerazzurra. U 43′ Goddess postiže hat trick: Ruggeri servira Koopmeinersa koji odlično ulazi u prostor, ubacuje lijevom nogom i pronalazi dalji kut. Zavjesa.