Molitve Knicksa ostaju neuslišane jer Nikola Jokić, Nuggetsi pokazuju previše

DENVER – Josh Hart možda želi posjetiti ispovjedaonicu ili se pomiriti sa svojom višom moći jer su njegove molitve ostale neuslišane.

Upitan prije utakmice u četvrtak kako Knicksi mogu usporiti Nikolu Jokića, Hart, ljubazni napadač, rekao je: “Molite se.”

Zatim je Jokić napravio lagani triple-double na Knicksima, zabilježivši 30 poena uz 14 skokova i 11 asistencija dok su Nuggetsi poslali New York kući porazom od 113-100.

Knicksi (41-28), koji su prekinuli niz od četiri pobjede dok su za Magicom u nizu zaostajali do petog mjesta na Istoku, nisu imali odgovor i bili su poniženi na kraju inače uspješnog gostovanja 3-1.

“On je MVP s razlogom”, rekao je Jalen Brunson, prognoziravši Jokiću neizbježnu treću nagradu nakon ove sezone.

Nije da Knicksi nisu pokušali u Mile High Cityju.

Kao i obično, četa Toma Thibodeaua držala se užeta što je duže moguće.

Identitet je ostao netaknut. Brunson je imao 26 poena i devet asistencija. Isaiah Hartenstein dodao je 20 poena.

Ali Knicksi su neuobičajeno bili odbijeni, 42-31, i dopustili Nuggetsima (49-21) da šutnu 53,6 posto,

Jokić i Michael Porter Jr. (31 koš, šut 13 od 16) bili su previše.

Knicksi su osvojili minutažu koju je on proveo na klupi, a izgubili su s 30 razlike u 39 minuta koliko je Jokić igrao.

“Ono što radi kao 7-stoperac, dobro radi kako bi vas skinuo sa svog tijela,” rekao je Hartenstein, koji je napravio grešku u 26 minuta pokušavajući zaštititi Jokića. “Mislim da je to vjerojatno – mislim da nema takvog igrača u ligi. Koliko god čudno zvučalo, meni je obično lako usmjeravati dečke, na neki način ih dovesti tamo gdje želim da idu. … Morate ga poštovati. On radi sjajan posao. Način na koji se kreće je jedinstven. I on radi sjajan posao kako vas izvlači iz svog tijela. Tako da je to bio najteži dio.”

Prije Jokićeve posljednje zamjene u natjecanju, Knicksi su smanjili zaostatak na dva s preostalih 8:19.

Onda se Jokić vratio, Nuggetsi su napravili seriju 7-0, a sastav Toma Thibodeaua bio je skuhan.

Lopata je izašla nakon što je Alec Burks zamotao Jamala Murraya na bijegu Nuggetsa, što je dovelo do odluke ‘uzmi prekršaj’ nakon pregleda. Murray je zakopao prekršaj, a zatim je Jokić pogodio izvan ravnoteže i polaganje -1.

Posjed od četiri poena donio je Nuggetsima prednost od devet koševa na preostalih 5:13. Posjetitelji se više nisu oporavili.

“Oni su očito prvaci s razlogom”, rekao je Thibodeau. “Mislio sam da smo se jako borili. Naš skok nije bio dobar tijekom cijele utakmice. Mislio sam da je napadno način na koji smo počeli utakmicu bio jako dobar. I to je utakmica od dva boda s osam minuta do kraja četvrte.”

Špil je bio naslagan protiv Knicksa. Imao je predznake poraza u rasporedu, mnogo prije dojave.

Bili su nestrpljivi da se vrate kući, završivši putovanje od četiri utakmice koje je trajalo 10 dana.

Imali su dva slobodna dana za pripreme, ali visina je velika za neupućena pluća.

Osim toga, Nuggetsi su branitelji naslova i navodno su motivirani nakon što su ih Knicksi porazili u siječnju na MSG-u.

“Kada vas momčad ispraši, oni imaju našu punu pozornost”, rekao je trener Nuggetsa Michael Malone 90 minuta prije uvodne sirene.

“Ne želimo da nas netko počisti”, dodao je. “Vaši natjecateljski sokovi počinju. Sjećamo se što se dogodilo u Gardenu i koristimo to da nas motivira.”

Nuggetsi također imaju najvećeg igrača na svijetu, Jokića, za kojeg su Knicksi shvatili da će biti pregršt.

“On je samo jedan od onih tipova koje ne možete ubrzati,” rekao je Hart, koji se mučio sa samo dva poena u 36 minuta. “Ti igraš čvrstu obranu, a on izbaci veličanstvenu loptu od 35 stopa i nekako izdrži. To je samo jedan od onih tipova koje je teško usporiti i utjecati na njega. Očito, samo moramo biti fizički i imati veliki pritisak lopte na njega.