Mitchell Robinson iz Knicksa napušta treću utakmicu, napušta dvoranu u hodajućoj čizmi nakon ponovne ozljede lijevog gležnja

PHILADELPHIA – Mitchell Robinson šepajući je izašao iz Wells Fargo Centra s čizmom za hodanje koja je štitila njegov kirurški popravljeni lijevi gležanj u neželjenom razvoju događaja koji bi mogao pomaknuti Knicksove .

Robinson je bio u postavi nakon što je bio naveden kao upitan za utakmicu 3, ali super-važni centar nije se vratio na teren nakon toga zbog, kako je tim nazvao, uganuća lijevog gležnja.

Nejasno je točno kada se Robinson ponovno ozlijedio u prvom poluvremenu, ali Embiid je posebno optužen za flagrantan prekršaj — i mogao je biti isključen — jer je povukao Robinsona za donju desnu nogu dok je bio na podu tijekom pokušaja zakucavanja u prvom poluvremenu. četvrtina.

“Samo smo sretni da Mitch nije zbog toga dobio ozbiljnu ozljedu. Ja sam za teške prekršaje, teške prekršaje u doigravanju, ali to je nešto što može izbaciti momka iz igre na značajno vrijeme. Tako da smo sretni što se nije ozbiljno ozlijedio tijekom te igre,” rekao je suigrač Josh Hart. “Izuzetno je teško. Očito je on netko tko je veliki dio ove momčadi i veliki dio identiteta naše momčadi. Tako da je šteta vidjeti.

“Nadamo se da je dobar, ali mi imamo mentalitet sljedećeg čovjeka.”

Robinson i starter Isaiah Hartenstein napravili su svaki po tri prekršaja u prvom poluvremenu, a Robinson je vidno šepao tijekom svog boravka s klupe u drugoj četvrtini prije nego što su ga Knicksi na početku treće četvrtine objavili da neće biti dostupan do kraja utakmice. .

Robinson je u prosjeku igrao samo 15,5 minuta po utakmici u 10 nastupa nakon što se krajem ožujka vratio s operacije gležnja u prosincu, ali imao je aktivnu seriju s osam poena, 12 skokova i četiri blokade u 30 minuta.

Embiid, koji je nakon druge utakmice rekao da su Sixersi “bolja momčad” i da će “pobijediti u seriji”, zabio je 50 poena, uključujući 19 od 21 s linije slobodnih bacanja.

Dodijeljen mu je flagrantan prekršaj u prvoj četvrtini kada je zgrabio Robinsona za desnu nogu kako bi spriječio pokušaj zakucavanja nakon što je Embiid pao na pod.

“Pokušavao sam se pobrinuti da ne sleti na mene”, rekao je Embiid. “Žalosno jer nisam nikoga htio povrijediti.”

Embiid je također optužen za prekršaj u napadu jer je koljenom udario Hartensteina u prepone dok je vozio do obruča, što je bila jedna od njegove tri osobne greške prije poluvremena.

Precious Achiuwa, koji nije ušao ni u jednu od prve dvije utakmice serije u New Yorku, ušao je u igru ​​pri 3:10 do poluvremena, a odmah je izmijenio udarac Embiida.

Dok je Robinson bio izvan igre, Achiuwa je postigao četiri poena u 10 minuta.

Čak i prije doigravanja, njegova se minutaža smanjila nakon povratka nakon ozljede Robinsona i OG Anunobyja.

“Uvijek je teško kada je vani”, rekao je Hartenstein o Robinsonu. “Mislim da smo zajedno vjerojatno trenutno najbolji centarski duo u ligi. Pa kad je vani, malo je frustrirajuće, pogotovo jer sam bio u problemu s prekršajem. Mislim da je Precious ušao i napravio dobar posao. Samo moramo bolje raditi i biti više fizički.”