Miles McBride je znao da dolazi njegov ključni prodor u Knicks

Miles McBride nije samo čekao svoju prvu pravu priliku nakon sezone.

Radio je za to.

I sad kad je tu, on to unovčava.

Mladi bek Knicksa bio je jedno od ugodnijih iznenađenja u njihovom vodstvu od 3-1 u prvom kolu protiv Philadelphije. Iako sam sebe nije iznenadio.

“Ne, iskreno”, rekao je McBride. “Puno gledam košarku, pokušavam upiti što više mogu. Tako da mislim da je intenzitet ono što sam očekivao. I samo pokušavam u igru ​​unijeti još više energije, još više samopouzdanja i samo razigravanja.

“[I’m doing what] Očekivao sam da to učinim. Drago mi je što sam dobio priliku i što mogu pokazati drugim ljudima za što sam sposoban.”

McBride nije dobio priliku u svoje prve dvije sezone, upisao je ukupno samo 20 minuta doigravanja – sve u vremenu za smeće.

Upisao je više od toga u svakoj utakmici u ovoj seriji, a na redu je da to ponovno učini u petoj utakmici u utorak — posebno nakon što je zaradio svo vrijeme igranja u četvrtoj četvrtini nekoć rezervirano za Dontea DiVincenza u nedjeljnoj pobjedi.

McBride ima prosjek od 12,8 poena — četvrti najbolji u momčadi — uz sjajne šuteve 0,486/0,526/0,833.

To prati bek koji je pogađao samo 0,250 i 0,299 iz raspona za tri poena u svoje prve dvije sezone koji se probijao do 0,410 duboko u ovoj godini karijere.

“Samo nastavi vjerovati u sebe, nastavi raditi… očuvati samopouzdanje i dopustiti si da izađem vani i jednostavno radim ono što radim”, rekao je McBride o svom pucanju.

U nedjeljnoj pobjedi ubacio je 13 koševa 3 od 5 iz dubine i završio na plus-8. Također je odigrao sve osim dvije sekunde u četvrtoj četvrtini četvrte utakmice, zamijenivši DiVincenza koji se borio.

Potonji je bio četvrti vodeći strijelac Knicksa ove sezone sa 15,5 poena po utakmici, ali je u ovoj seriji zabio samo 0,342.

S Knicksima koji su trećoj nedjelji pali 70-63 s 2:42 do kraja, DiVincenzo je uzastopno izveo trojke kako bi ih izvukao unutar jedne.

Vodili su s bodom kada je ustupio mjesto Jalenu Brunsonu s 9:35 do kraja igre i više se nisu vratili.

McBride je odigrao četvrtu četvrtinu, njegova je obrana pomogla Knicksima da zadrže Tyresea Maxeyja na odstojanju. Sixersi su pokušali Brunsona prebaciti na Maxeya na ekranima, ali McBride je često preuzimao odgovornost.

Bio je to timski rad, iskreno, rekao je McBride. “Ne možeš sama čuvati takvog tipa. Tako da mislim da smo s ekipom u planu igre napravili dobar posao.”

Tom Thibodeau nije se izravno osvrnuo na rotaciju u završnici igre, rekavši samo: “Precious [Achiuwa] dao nam je veliku minutažu, kao i Deuce. I to je doista bila priča naše sezone. Donte je imao dobru dionicu gdje nam trebaju svi. Samo se žurim kao lud. I ako to učinimo, iz toga će proizaći dobre stvari.”