Milan-Slavia Prag 4-2 u prvoj utakmici osmine finala Europske lige

Milan je u prvoj utakmici osmine finala Europske lige, odigranoj na stadionu ‘Meazza’, pobijedio prašku Slaviju rezultatom 4-2. Za Rossonere su strijelci bili Giroud u 34., Reijnders u 44., Loftus-Cheek u 46. i Pulisic u 85. minuti. Za goste, koji su zbog isključenja Diuofa od 26. minute igrali s desetoricom, strijelci su bili Doudera u 36. i Schranz u 65. minuti. Povratak u Češku za sedam dana.

Utakmica

Samo dvije minute nakon utakmice Florenzi je dobio žuti karton i propustit će uzvrat u Češkoj, a bivši igrač Giallorossija zaustavio je protunapad protivnika na sredini terena i dobio žuti karton. U 10. minuti sam Florenzi pokušava iz slobodnog udarca, ali njegov udarac završava malo iznad. U 12. minuti velika prilika gostiju. Manevar udesno i zatim promjena igre, s loptom isporučenom u prostor s lijeve strane. Milan potpuno zastranjuje, Florenzi i Pulisic zaboravljaju na Dioufa i imaju sreće što igrač Slavije pokušava šut s pločom u hodu, izglađujući loptu. Mogao je lako stati i našao bi se ispred Maignana.

Na četvrt sata Slavija je i dalje bila opasna: Doudera je s ruba desnom nogom pronašao prostor za ulazak i slobodno šutirao, njegov udarac otišao je malo pored gola. U 26. minuti epizoda koja mijenja igru: loš ubačaj Dioufa, koji ide ravno u gležanj Pulišića, sudac nema dvojbe i direktno povlači crveni karton.. Slavija s 10 igrača.U 34. minuti Rossoneri su poveli: Leao je s vrha lijeve strane tražio zakrivljeni udarac prema daljnjoj vratnici, gdje je Giroud glavom u skoku pogađa za 1-0. Nakon dvije minute gosti su izjednačili. Na izvođenje kornera Reijnders loše uzvraća, na rubu kaznenog prostora, gdje vreba Doudera koji odlično tuče loptu i zabija za 1-1.

U 40. minuti centaršut ide do Leaa koji šalje loptu glavom, Stanek uz pomoć grede izbija loptu u korner. Dvije minute kasnije vratar Slavije ponovno je nadmašio samoga sebe, glavom je Gabbia uputio u korner. U 44. minuti Milan je ponovno poveo preko Reijndersa. Florenzijev korner nalazi Nizozemca na rubu kaznenog prostora: zaustavljanje i izvrstan udarac za 2-1. Treći pogodak stiže u prvoj minuti nadoknade. Još jedan odlučujući korner, opet Florenzi s desne strane. Ovaj put s loptom u sredinu, gdje stigne Loftus-Cheek koji glavom povisuje na 3-1.

Milan također kreće u napade u drugom poluvremenu. Theo Hernandez servira Leaa u prostor na lijevoj strani: Portugalac iznutra desno prema daljnjoj vratnici, s loptom pored gola. Kako minute prolaze, Milan opada u intenzitetu i Slavija raste i u 20. minuti smanjuje zaostatak za Schranzom koji je ušao prije nekoliko minuta.. Upravo je nedostatak pozornosti obrane skupo koštao Piolijevu momčad koja je iz neaktivne lopte primila još jedan gol. Slobodan udarac izveden s lijeve strane u prostor, s desne strane Schranz je slobodan kontrolirati i izvesti sjajan centaršut desnom nogom koji je nezaustavljiv za Maignana.

U 34. minuti loša pogreška Kjaera koji izbija loptu u centaršut. U pokušaju da izbije centaršut, Danac udara loptu na samo nekoliko koraka od Maignana, ali Schranz, koji je bio u blizini, to ne iskorištava. Sada se San Siro počinje oglašavati nekim zvižducima. Pioli dovodi svježe snage. Unutar Okafora i Bennacera za Girouda i Reijndersa. U 40. minuti Milan je s Pulišićem pogodio za 4-2. Sjajna osobna igra Leaa koji ide po lijevoj strani, preskače sve, a zatim prolazi prema vrataru, prije nego što lopta uđe u gol, Amerikanac je dodiruje i postavlja konačnih 4-2.