Micky van de Ven kaže da je Tottenham jednako dobar u Arsenalu u jednom području nakon što se suočio s njima u Derbyju sjevernog Londona

Micky van de Ven vjeruje da je Tottenham Hotspur jednako dobar kao Arsenal u jednom području unatoč jučerašnjem porazu u North London Derbyju.

Bio je to još jedan kaotičan okršaj između i u kojem su momčadi Hrvatske dale suparnicima tri gola u prvom poluvremenu.

Navijači Spursa bojali bi se najgoreg nakon što su na odmor otišli s 3-0 protiv Arsenala u formi.

Tottenham se vratio nakon razočaravajućeg poluvremena i priredio nervoznu završnicu svojim kandidatima za naslov.

Međutim, pokazalo se da je to bilo premalo prekasno za Lilywhitese, a Arsenal je tog dana osigurao pobjedu od 3-2.

Unatoč porazu, smatra da je Tottenham u nedjelju izjednačio svoje suparnike u jednom ključnom području.

Fotografija Clive Rose/Getty Images

Van de Ven kaže da je Tottenham jednako dobar kao Arsenal u jednom području

Van de Ven, kojem je VAR isključio izjednačujući rezultat u prvom poluvremenu, vjeruje da su Spursi jednaki Arsenalu kada je u pitanju njihova generalna igra.

Ali Nizozemac je priznao da su Artetini ljudi bili klinički pred golom u nedjelju i smatra da je to razlika između dvije strane.

“Ne mislim da smo u nogometnom dijelu gori od Arsenala,” rekao je 22-godišnjak za . “Ne bih rekao da imamo taj problem. Ali vidite njihove ciljeve i bili su nemilosrdni. Iskoristili su svaku priliku koju su imali i to čini razliku.”

Fotografija Catherine Ivill – AMA/Getty Images

Tottenham kažnjen nakon loše obrane u sjevernolondonskom Derbyju

Zvuči bizarno reći da su Spursi uvelike bili bolja momčad u prvih 45 minuta. Ipak, na odmoru su gubili 3-0.

imao prilike dok je Van de Venov pokušaj isprekidan VAR-om samo nekoliko minuta prije nego što je Bukayo Saka udvostručio vodstvo Arsenala.

Spursi nisu uspjeli napraviti pravu osnovu dana i primili su iz dva kuta, kao i jedan gol u tranziciji.

Usprkos svim svojim dobrim trenucima, Tottenham se ove sezone konstantno borio s postavkama i to je postalo razlogom za zabrinutost.

Postecoglouovi ljudi mogu se osjećati teško učinjeni nakon žalbe na jedanaesterac.

Međutim, izgubili su utakmicu jer se nisu uspjeli nositi s prijetnjom Arsenala iz seta.

Jasno je da su Spursi trenutno u tijeku pod vodstvom Postecogloua i unatoč razočaravajućem poslijepodnevu, postoje znakovi da idu u pravom smjeru.