Lynn Williams postiže gol dok Gotham FC oduzima North Carolina Courage

Nakon izvansezone preplavljene čavrljanjem o supertimovima kao rezultat njihovih dodavanja, Gotham FC se u subotu navečer oslonio na svoju zvijezdu koja se vraća.

Gotham je osigurao svoju drugu pobjedu u sezoni unatoč još jednoj tihoj ofenzivi, održavši pobjedu od 1-0 protiv gostujućeg North Carolina Couragea na Red Bull Stadiumu.

Zvjezdana napadačica Lynn Williams, zdrava nakon što je zbog ozljede bedra odustala od prve tri utakmice sezone, pružila je brzo, ubacivši odbijenu loptu Elle Stevens u 11. minuti za jedini gol na utakmici.

Ann-Katrin Berger, kupljena od Chelseaja u travnju, započela je drugu utakmicu zaredom i obranila pet puta kako bi sačuvala pobjedu.

Njeno najbolje zaustavljanje došlo je u 27. minuti kada je Narumi Miura iz Couragea opalio ulijevo i Berger je udarcem izbacio.

Nakon što je Jenna Nighswonger ukrala bijeg Ashley Sanchez iz Couragea u sredini, Gotham je manevrirao loptom natrag prema terenu gdje je Stevens pronašla otvor za udarac koji je blokiran, ali se odbio u korist Williams, koja je završila za svoj prvi gol u sezoni.

Williams je Gothamu davao nade od samog početka, ali su se vjerojatno nadali više, pošto su postigli samo tri gola u prvih šest utakmica sezone.

U prvoj minuti, dobila je prekid na lijevoj strani nakon udarca glavom Esther González.

Udarac Williamsa je brzo obranjen i doveo je do udarca iz kuta, ali udarac glavom Emily Sonnett bio je previsok za realizaciju.

Courage je rano uzvratio strah kada je Denise O’Sullivan pronašla Ashleyja Sancheza u sredini za otvoreni šut, ali Berger je zaustavio.

Tih prvih nekoliko trenutaka bili su pokazatelji ostatka, kada se Gotham (2-2-2) borio za posjed lopte u nadi da će postići drugi gol koji nikada nije postignut.

Još alarmantnijih pokušaja došlo je u drugom poluvremenu, uključujući još jedan centaršut u 57. minuti kada je Sanchez položila loptu na svoju desnu nogu s centra, što je Berger uhvatila.

Spasila ju je stativa nakon što je Sanchez uputio malo širok desni udarac i kasno zastrašio u 79. minuti, trčeći natrag kako bi spriječio pogodak nakon prodora Manake Matsukubo s 35 jardi.

U ostatku utakmice bilo je bljeskova praznih napadačkih prilika, uključujući i prodornu priliku koja je ukradena Roseu Lavelleu driblingom u dodanom vremenu.

Gotham je zabilježio 12 udaraca, četiri u okvir.

Gotham će sljedeći put izaći na teren u srijedu protiv Houston Dasha na Shell Energy Stadiumu.