Liverpoolov dvojac Diogo Jota i Curtis Jones odlaze u zaštitnoj opremi, ali Jurgen Klopp ima pozitivne informacije o ozljedi Darwina Nuneza

Jurgen Klopp ostao je usredotočen na pozitivne stvari nakon ugodne pobjede Liverpoola nad Brentfordom, unatoč tome što je pretrpio tri nove ozljede u katastrofalnom prvom poluvremenu u zapadnom Londonu.

Redse je osnažio povratak , koji je postigao gol i asistenciju u pobjedi od 4-1, a njegov povratak je pravovremen za Redse koji su imali i zaštitnu opremu nakon noćne more u prvih 45 minuta.

Jones je prvo pao držeći nogu u samo 20 minuta igranja na Gtech Community stadionu u subotu poslijepodne, a Jota je zatim napustio teren na nosilima deset minuta kasnije nakon užasnog incidenta.

Christian Norgaard iz Brentforda skočio je u zrak kako bi se suprotstavio lopti, ali je Jota osjetio punu snagu udarca kao čovjek Beesa tada .

Klopp je uočen kako s nevjericom gleda kako su još dva ključna igrača dodana na njegov popis ozljeda, a stvari su se samo pogoršale kada je prvi strijelac Darwin Nunez zamijenjen u pauzi, što je izazvalo nove strahove od ozljeda napadača ispred .

Dok bi Jota i Jones mogli biti spremni na dugotrajne čarolije izvan igrališta nakon što su viđeni kako napuštaju stadion uz pomoć štaka i noseći zaštitnu čizmu [Jones] i steznik za koljeno [Jota]Klopp je barem imao još pozitivnih vijesti o Nunezu.

Upitan nakon utakmice ima li novosti o kondiciji trojca, šef je za talkSPORT rekao: “Ne baš.

“Da, Jots izgleda kao nešto s koljenom, ali još ne znamo opseg, naravno da ne.

“Curtis je dobio udarac u donji dio potkoljenice i moglo bi biti puno, moglo bi biti ništa, to moramo vidjeti. Daljnja procjena još nije moguća.

“Darwin je spomenuo da lagano osjeća mišić. Nije loše, ali malo, pa smo ga preventivno zamijenili. Već imamo dovoljno problema pa ga ne želimo gurati.

“To je to, to je negativan dio ovog dana.”

Ozljede sva tri igrača dovele bi Liverpoolov popis ozljeda do deset igrača, a Klopp je već bez vratara Alissona, dokapetana Trenta Alexander-Arnolda, veznog trija Dominika Szoboszlaija, Thiaga Alcantare i Stefana Bajčetića, središnjeg braniča Joela Matipa i mladog Bena Doaka za put u London.

Danny Murphy otkriva jednu ključnu zabrinutost oko Xabija Alonsa koji će zamijeniti Jurgena Kloppa na mjestu menadžera Liverpoola

No unatoč njegovoj noćnoj mori s ozljedama, Klopp je ostao oduševljen otpornošću i učinkom svoje momčadi, jer su pomeli Brentford zahvaljujući golovima Nuneza, Alexisa Mac Allistera, Salaha i Codyja Gakpoa.

“Očito je da je utakmica bila pozitivna, dečki su odigrali nevjerojatnu nogometnu utakmicu protiv nevjerojatno teškog protivnika”, dodao je menadžer.

“Jako mi se svidjelo, zabili smo divne golove, a mogli smo i više. Način na koji smo se nosili sa prekidima bio je izuzetan, a Caoimhin je napravio super vratarsku igru [Kelleher]bio je izvanredan.

“Obrana je općenito bila jako dobra, na lopti smo bili mirni i izravni u pravom trenutku, proigrali smo ih i ušli u peterac. Bila je to jedna od naših boljih utakmica, definitivno, danas i jako sam sretan zbog toga.”

Na ponovno pitanje o rastućoj krizi s ozljedama, Klopp je rekao: “Ali to je naš život.

“To je hrpa frustracija, ali ne sjećam se da je jednom bilo lako otkad sam ovdje, tako da je ovo nekako način Liverpoola – moramo to učiniti na malo neravnoj cesti, ali tako je kako je , ali uzimamo to i nastavljamo dok netko ne prekine igru ​​ili više nemamo 11 igrača. Uvijek je ‘Idemo dalje’.

“Bila je ovo vrhunska momčadska igra danas protiv super teškog protivnika. Bio je to naš najbolji nastup u godinama. I to nakon našeg golmana [Alisson] jučer je također napustio teren zbog ozljede, ali naša 1-B verzija [Kelleher] došao i odigrao nevjerojatnu utakmicu. Stvarno sam sretan što svi mogu vidjeti koliko je dobar.”