Lionel Messi postiže gol i dodaje pet asistencija u pobjedi Inter Miamija nad Red Bullsima

FORT LAUDERDALE, Fla. – Lionel Messi imao je rekordnu noć za Inter Miami.

Postigao je gol i imao pet asistencija dok je Inter Miami pobijedio New York Red Bullse 6-2 u subotu navečer – s argentinskim velikanom i osmerostrukim osvajačem Ballon d’Ora kao najboljim igračem utakmice koji je postavio ne manje od tri Major League Soccera zapisa.

Šest golova, pet asistencija i pet asistencija u poluvremenu bili su MLS rekordi.

Messi, koji je dobio nagradu za igrača mjeseca MLS-a u travnju, sada je zabio i asistirao u šest uzastopnih ligaških utakmica.

“Postalo je suvišno, ali čini se da on uvijek stvara povijest”, rekao je trener Inter Miamija Gerardo “Tata” Martino. “Ako je nešto nedostajalo, to je bilo ovo – doprinijeti u šest golova.”

Luis Suárez postigao je tri gola, a Matias Rojas dvaput je zabio dok je Inter Miami dobio šest neodgovorenih golova za povratak nakon zaostatka od 1-0 na poluvremenu. Messi i Suárez sada imaju po 10 golova koji su vodeći u ligi, čime Inter Miami (7-2-3, 24 boda) ostaje na vrhu Istočne konferencije.

Pobjeda je produžila Miamijev niz neporaženosti na šest. Niz je počeo nakon 4-0 poraza od New Yorka 20. travnja, u kojem Messi nije igrao zbog ozljede.

“Kad on nije dostupan, očito, momčad to osjeća”, rekao je Martino.

Miami je poraz započeo Rojasovim izjednačenjem u 48. minuti. Messi je centrirao za Rojasa čiji je udarac lijevom nogom odsjeo pod gredu.

Suárez je potom nabacio Messija dodavanjem u dodir, a on je svladao vratara New Yorka Carlosa Coronela udarcem s 15 metara.

Na 3-1 povisio je Rojas svojim drugim golom u 62. minuti na asistenciju Messija. 28-godišnji Rojas pridružio se Inter Miamiju 23. travnja i ušao je u utakmicu na početku drugog poluvremena.

“Ovo je krajnje zadovoljstvo za strijelca”, rekao je Rojas. “To ga čini još posebnijim jer smo to postigli kod kuće.”

Messi je zatim pridonio prvom golu bivšeg suigrača iz Barcelone Suáreza u 69. minuti.

“Leo nam svima olakšava”, rekao je Suárez. “Poznajemo se dovoljno dugo. Kad smo na terenu, znamo se uočiti bez gledanja.”

Suárez je također pogodio u 75. i 81. minuti prije nego što su Red Bullsi (4-2-5, 17 koševa) zatvorili rezultat nakon kaznenog udarca Emila Forsberga u sudačkoj nadoknadi.

“Imamo mnogo igrača koji su sposobni zabijati”, rekao je Martino. “U nekim trenucima utakmice pronaći ćemo povoljne trenutke. Pitanje je kako ograničiti nepovoljne trenutke.”

Red Bullsi su rano kontrolirali posjed i na kraju iskoristili slom obrane Miamija koji je rezultirao pogotkom Dantea Vanzeira u 30. minuti.

José Carmona je uletio duboko na desno krilo velikog prostora i uputio udarac koji se odbio od daljnje vratnice. Neoznačeni Vanzeir vratio je otklon i pretvorio s 15 jardi.

Jedinu priliku za pogodak u prvom poluvremenu Messi je imao u 24. minuti, kada je Coronel zaustavio njegov udarac s ruba šesnaesterca.

Messijev bivši suigrač iz Barcelone Jordi Alba propustio je treću uzastopnu utakmicu zbog ozljede tetive.

Oba kluba će nastaviti MLS utakmicu sljedeće subote. Inter Miami gostuje CF Montrealu dok Red Bulls igraju domaćin New Englandu.