‘Lijeni’… Steve McManaman osudio 24-godišnjaka Liverpoola za trenutak u drugom poluvremenu protiv Atalante

Liverpool se bunio i nadimao, ali nisu mogli preokrenuti 3-0 poraz u prvoj utakmici od Atalante u četvrtak navečer u Bergamu, unatoč tome što je Mo Salah zabio rani jedanaesterac za ekipu Jurgena Kloppa – pobjeda 1-0.

Šokantni poraz od momčadi Gian Piera Gasperinija na Anfieldu pokazao se previše u četvrtak navečer, momčad Serie A pokupila je šokantan rezultat u prvoj utakmici kada je Gianluca Scamacca zabio gol, a Mario Pašalić treći.

U uzvratnoj utakmici večeras, ubačaj Trent Alexander-Arnolda je izveden rano i Salah je to učinio. Ali u cjelini, bila je to frustrirajuća noć za Liverpool – jer je Atalantina obrana bila čvrsta cijelo vrijeme.

Salah je u prvom poluvremenu propustio priliku za dva gola, ali u drugom poluvremenu – kao da je Liverpool pokušavao previše forsirati, pokušavajući stvarati kada stvari nisu bile u redu. Atalanta se time pozabavila.

Liverpool ispao iz Europske lige od Atalante u Bergamu

Uistinu, Atalanta se ponekad mogla s lakoćom suprotstaviti – lako se pohvalivši najboljim prilikama u drugih 45. U konačnici, bio je to prevelik zadatak za Kloppove ljude – koji su ipak dobili utakmicu, s čistim golom.

S Liverpoolovim napadačem koji je pokušavao isforsirati problem, došao je na lijevi bok i pokušao probiti loptu kroz dvojicu braniča Atalante do Andyja Robertsona koji je jurio. Nije se skinuo.

Fotografija Marco Luzzani/Getty Images

To je također omogućilo Atalanti da napravi break i trebali su se bolje snaći u šansi u 60. minuti. U komentaru za TNT Sports, Steve McManaman kritizirao je 24-godišnjeg napadača Liverpoola.

JOŠ PRIČA IZ LIVERPOOLA

“To je bio Gakpo koji je dao loptu, s lijenim udarcem na sredini terena. Liverpool mora biti puno oprezniji jer kako Atalanta bude igrala, bit ćete kažnjeni,” rekao je Gakpo.

Cody Gakpo muči se ove sezone i sam je to priznao

Bila je to još jedna loša noć za Gakpoa u četvrtak navečer. Mučio se da se stvari dogode, nedvojbeno njegov najbolji trenutak bio je lijep dodir na putanji Luisa Diaza – koji jednostavno nije mogao stići na vrijeme da postigne gol.

Nizozemska zvijezda bio je pravi talent u PSV-u, ali njegove brojke za Liverpool nisu ni blizu onome što se Klopp nadao da će biti. Samo 21 gol u 73 utakmice, sedam asistencija. Bio je iskren o svojoj formi.

Doista, napadač je jasno dao do znanja da je ovaj izraz. Liverpool treba više od njega.