Legenda Man Utd-a Schmeichel osudio odluku Ten Haga u porazu Man Cityja: ‘Ne shvaćam to’

Legenda Man Utda Peter Schmeichel ljutio se na zamjene Erika ten Haga u njihovom porazu od 3-1 od Man Cityja u nedjeljnom derbiju u Manchesteru.

Crveni vragovi pružili su dobru obrambenu igru ​​u velikom dijelu utakmice s početnim golom nakon osam minuta.

Ali Man City je na kraju stigao do izjednačenja preko Phila Fodena 11 minuta nakon pauze prije nego što je engleski reprezentativac zgrabio sekundu u 80 minuta i gurnuo Građane u vodstvo.

i Erling Haaland dodao je treći za Man City u nadoknadi vremena kako bi osigurao pravo hvalisanja na stadionu Etihad.

I Schmeichel je bio zbunjen zašto je šef Man Utda Ten Hag skinuo Kobbieja Mainooa, Jonnyja Evansa i Rashforda tijekom drugog poluvremena.

Legenda Man Utd-a je rekla dalje talkSPORT: “Mislio sam kako je utakmica odmicala da je momčad pala malo preduboko. Da mi se sviđa, ja bih ih malo povisio.

ČITAJ VIŠE:

“I također onda, kada trebate promijeniti igru, a oni opet izjednače i zabiju, izmjene koje napravite.

“Izbaciš sav svoj tempo, izbaciš svoju pokretačku snagu iz sredine terena? Skinuo si svog najboljeg braniča?

“Ne shvaćam to. Odmaraju li se za sljedeću utakmicu? Stvarno ne shvaćam zamjene.

“Kada pogledate što Pep radi, on skida samo dva igrača. Općenito, on ne mijenja puno.”

Međutim, šef Man Utda Ten Hag – – objasnio je nakon utakmice da je morao skinuti trojac jer su bili ili ozlijeđeni ili umorni.

Govoreći na svojoj tiskovnoj konferenciji nakon utakmice, Ten Hag je rekao: “Da. Morao sam ih oboje skinuti.

“Borili su se da budu dio ove utakmice, ali nakon 60 ili 70 minuta morali smo ih skinuti i zamijeniti, Jonny je igrao zadnju liniju briljantno, a Rashy je bio prijetnja, ne samo zabijajući.

“Mislim da je imao tri ili četiri trenutka u kojima je mogao zabiti, a postigao je prvi; mogao je zabiti i više.”

Uoči uzastopnih domaćih utakmica protiv Evertona i Sheffield Uniteda, Ten Hag je dodao: “Radimo na povratku igrača i mislim da će se igrači vratiti u nadolazećim tjednima, posebno nakon međunarodne pauze.

“Nadajmo se da Jonny Evans i Marcus Rashford nisu tako loši, da su se oporavili i da ih možemo koristiti u sljedećoj utakmici protiv Evertona.”