Lazio-Juve 2-1, Allegri poražen i leti u finale talijanskog kupa

Lazio je u uzvratnoj utakmici polufinala Coppa Italia pobijedio Juventus 2-1.. Bianconeri su pobijedili 2-0 u prvoj utakmici u Torinu i plasirali se u finale unatoč porazu u Rimu. Lazio ide na 2-0 golom Castellanosa, zabijajući u 12. i 49. minuti. Juve je smanjio zaostatak odlučujućim golom Milika koji je zabio u 83. minuti. Drugi finalist izaći će iz susreta Atalante i Fiorentine koji je na rasporedu sutra.

Utakmica

Biancocelesti je poveo u 12. minuti imperatorskim udarcem glavom Castellanosa koji je iz kornera Luisa Alberta prešao Alexa Sandra i matirao Perina. Sam Argentinac je u završnici prvog poluvremena izgubio jedan na jedan s Perinom, opet na poziv Luisa Alberta. U sredini Allegrijeva momčad ima dvije bitne prilike s Cambiasom u 8. minuti koji izbija iz izvrsne pozicije i Vlahovićem, u malom prostoru, odbijenim refleksom Mandasa.

Početkom drugog poluvremena Lazio je udvostručio vodstvo. U 48. minuti Castellanos ponovno zabija: ubojiti napad Felipea Andersona koji hvata Luisa Alberta u veznom redu, zatim Španjolac dubinski dodiruje za Castellanosa koji, sprintavši na rubu ofsajda, pogađa Perina za 2-0. Juve pokušava dignuti ritam i u dva navrata dolazi do pogotka s Vlahovićem u 56. i 57. minuti.

Lazio pokušava loptom krenuti u odlučujući napad, ali u 83. minuti Milik diže u zrak klupu Juventusa: Weah zaustavlja loptu u kaznenom prostoru, snažno šutira prema golu, a nailazi na Milika koji iz dva koraka šalje loptu na iza Mandasa u praznu mrežu za 2-1. Posljednje forsiranje Lazija koje ne dovodi do drugih prilika: plasman u finale za Juve koji će čekati pobjednika drugog susreta između Atalante i Fiorentine.