Košarka | Galebovi su slavili u gostima i još jednom u polufinalnoj seriji za sebe uzeli prednost domaćeg terena

Helsinki Seagulls i Joensuu’s Kataja Basket izjednačili su u polufinalu muške Korisliige 1-1 u ponedjeljak. Galebovi su u gostima pobijedili Kauhajoki Karhu Basket rezultatom 80-73. S druge strane, Kataja Basket je jasno pobijedila KK Nokiu rezultatom 99–75 na domaćem terenu.

Sljedeće utakmice polufinala, o kojima odlučuju četiri pobjede, igraju se u srijedu u Helsinkiju i u četvrtak u Nokiji.

Galebovi su vodili s Kauhajokijem u prvoj četvrtini i polovici druge četvrtine. Karhu Basket pobijedio je na kraju razdoblja 11–2 i na poluvremenu poveo sa sedam poena prednosti. Galebovi su se vratili u vodstvo u trećoj dionici i ušli u posljednjih deset s pet koševa prednosti. Medvjedi su još bili u prednosti na početku posljednje četvrtine i na poen u pretposljednjoj minuti, no Galebovi su se bolje snašli u završnim napadima.

“Sada smo mogli puno bolje napadati nego u prvoj utakmici. Pogotovo u drugom poluvremenu ubacili smo dosta bacanja. I obrambena igra nam je bila bolja nego prošli put”, usporedio je izbornik Galebova Vesa Vertio U Ruuttuovom TV intervjuu.

Shavon Coleman ubacio šest trica za Galebove i ukupno postigao 27 poena. Nathan Pollard postao najbolji strijelac Karhu Basketa sa 15 poena.