Košarka | Galebovi su se konačno izborili za domaću pobjedu – momčad iz Helsinkija udaljena je jednu pobjedu od finala

Helsinški galebovi i BC Nokia približili su se jednoj pobjedi u finalu muške Korisliige u ponedjeljak.

Galebovi su poveli protiv Kauhajoki Karhu Basketa s 3-2 pobjedom, kada su ostvarili prvu domaću pobjedu u polufinalnoj seriji rezultatom 81-76.

BC Nokia je ostvario svoju prvu gostujuću pobjedu u polufinalnoj seriji protiv Kataja Basketa iz Joensuua rezultatom 93-80. BC Nokia je dobila seriju utakmica 3–1.

Po prvi put, konačna mjesta se prekidaju u srijedu u Nokiji iu četvrtak u Kauhajokiju.

Galebovi su dominirali na domaćem terenu iu drugoj četvrtini povećali prednost na deset koševa. U trećoj dionici Bear je izjednačio prednost domaćina od 11 koševa, no Galebovi su se ubrzo vratili u vodstvo i više nisu puštali goste.

“Uvijek pokušavamo unijeti nešto novo u igru. Danas su barem radili i mogli smo zabijati lagane koševe”, komentirao je trener Galebova Vesa Vertio U Ruuttuovom TV intervjuu.

Jezero Okko ubacio 23 poena za Galebove. Na klupi Karhu Basketa prethodne utakmice bile su teške Shawn Hopkins sada je postao broj jedan gostiju sa 18 poena.

u Joensuu Početak Kataja Basket 15-4 nije paralizirao BC Nokiu, koja je otvorila prvu dionicu u svoju korist 25-20. Drugi udarac Kataje od 11–0 vratio je domaće vodstvo, ali BC Nokia je uzvratila i to i na poluvremenu otišla u vodstvo s 44–38.

U drugom dijelu utakmice Kataja više nije dolazila do prednosti, kada je KK Nokia držala prednost od nekoliko koševa razlike.

“Najuspješnija je ona momčad koja preživi s najmanje izgubljenih lopti. To nam je bila tema tijekom cijele sezone i sada se obistinilo, osim na trenutke u drugoj četvrtini”, rekao je trener KK Nokie. Greg Gibson.

Oba Gacha ponovno postao najefikasniji KK Nokie s 29 bodova. Kataja je bila nadmoćni broj jedan Richard Pack sa 36 bodova.