Košarka | Galebovi su pobijedili u vrhunskoj utakmici Korisliige

Helsinki U muškoj Korisliigi, Galebovi su osvojili gostujuću pobjedu nad BC Nokijom rezultatom 85–77 u najboljoj utakmici serije više srednje škole.

Ekipe su bile izjednačene, ali sada su Galebovi sami na vrhu.

Galebovi su preuzeli igru ​​u prvoj četvrtini serijom 18-2. BC Nokia nije uspjela potjerati, a vodstvo gostiju na kraju treće dionice poraslo je na 20 koševa.

Chuba Ohms i Shavon Coleman skupio 21 poen po čovjeku za Galebove. Patrick Tape postigao 19 poena za KK Nokiju.

Doprinos Galebova oslabio je najbolji strijelac momčadi od Marqualena Granta ozljeda u prethodnoj utakmici. Ozljeda će izbaciti Granta do kraja sezone.

Karhu Basket je prekinuo pobjednički niz Uusikaupunkijevog Korihaija, kada je utakmica više srednje škole završila domaćom pobjedom 77-63 kod Kauhajokija.

Korihait je dominirao u prvom poluvremenu, ali je Bear dobio drugo poluvrijeme sa čak 52-30. Topias Palmi osvojio 15 bodova za pobjednike. Wesley Person ubacio 14 poena za Korihai.

Kouvot je snažno zauzeo pobjedu u nižem nastavku niza i mjesto u doigravanju, kada je osvojio gostujuću pobjedu nad Lapua Kobri 81–64.

Kouvot vodi u nastavku niza s četiri pobjede razlike u odnosu na Kobri, a do kraja je ostalo još pet kola.

Quanterrius Jackson ubacio 21 koš za Kouvoi. O Kobri Anthony Roberson i Theo Akwuba završio sa 14 bodova.

Lahti Basketball i Bisons Loimaa, koji se bore protiv ispadanja, sastali su se u Lahtiju u važnoj utakmici, gdje je Loimaa pobijedio 82-64.

Bisoni su preuzeli kontrolu nad prvom dionicom pobjedom 22–7. Lahti je dobio treću dionicu 25-12, ali nije mogao prići bliže od devet poena.

Dylan Painter i Devante Brooks zabio 21 koš Bisonima. Iz Lahtija Harrison Cleary postigao 23 poena.

KTP-Basket je prekinuo svoj niz poraza koji je trajao više od dva mjeseca i osam utakmica, kada je osvojio 104-97 produžetak pobjede nad Pyrinnöom u Tampereu.

Roydell Brown ohrabrio KTP sa 32 boda. Težnja Luther Muhammad bio bolji s 34 poena.