Košarka | Galebovi su osigurali pobjedu u nastavku serije u Korisliigi

muški U utorak, aktualni prvak Korisliige, Helsinki Seagulls osigurali su svoju pobjedu u seriji više srednje škole, kada su ostvarili gostujuću pobjedu u Salo Vilppaa 88-78.

Pobjeda u doigravanju jamči Galebovima prednost kod kuće do kraja doigravanja koje počinje sljedeći tjedan. Četvrtfinalni protivnik Galebovima su dvije momčadi nižeg nastavka, Kobrat ili KTP-Basket.

Utakmica se odvijala u Salu i gosti su poveli. Vilpas je poveo u drugoj četvrtini, no početkom četvrte dionice Galebovi su došli do prednosti od 20 koševa. Ipak, Vilpas ga je na kraju prepolovio. Galebovima je ta pobjeda bila peta u nizu.

“Sada je dobar osjećaj u našoj momčadi. Sviđa mi se kako sada izgledamo. Obrana je danas dobro funkcionirala, osim u prvom poluvremenu Mikko Koiviston s. Morali smo prilagoditi obranu u poluvremenu”, komentirao je trener Galebova Vesa Vertio U Ruuttuovom TV intervjuu.

Jezero Okko ubacio 28 poena za Galebove i Shavon Coleman 15. Nestašan Jacob Grandison postigao 15 poena. Mikko Koivisto pronašao je nedostajuće bacačke vještine u prvom poluvremenu s 14 koševa prednosti.

BC Nokia zauzima drugo mjesto u seriji više srednje škole, iako je izgubio svoju posljednju domaću utakmicu u seriji sekundarne škole nakon što je Korihaide odnio pobjedu protiv Uuuenkaupunkija rezultatom 86-75.

BC Nokia će započeti doigravanje protiv pobjednika niže srednje škole, Kouvo.

KK Nokia sada u doigravanje ulazi s bolje pozicije nego prošle sezone, kada se u četvrtfinalu kao pobjednik niže serije susrela s budućim prvakom Galebovima i ispala s 0-3 pobjede.

Korihait je dominirao utakmicom kod Nokie tako da BC Nokia nije uspjela doći do dva poena prednosti.

Javion Ogunyemi sakupio 18 poena za Korihai i Travis Jocelyn 17. Oba Gacha ubacio 21 koš za KK Nokiu i vratio se u igru Fiifi Aidoo 16.