Kompanyjev tim produžio je niz bez poraza, ali ispadanje je još uvijek vjerojatno nakon još jednog remija

Remi Burnleya 1-1 protiv Wolvesa produžio je njihov niz bez poraza na četiri utakmice, ali sada im nedostaje šest bodova od sigurnosti u Premier ligi.

Jacob Bruun Larsen iz Burnleyja pogodio je iz voleja za domaćina u 37. minuti, ali je branič Rayan Ait-Nouri izjednačio duboko u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a kasni pokušaji domaćina za pobjedu nisu uspjeli.

Šuma produži prazninu

Claretsi su produžili svoj niz bez poraza na četiri utakmice, no pobjeda Nottingham Foresta od 3-1 nad Fulhamom dovela je do povećanja zaostatka za sigurnošću na šest bodova sa sedam preostalih utakmica, dok Wolvesi ostaju u kontaktu s borbom za europska mjesta.

Burnley je ponovno igrao neke ohrabrujuće stvari u uvodnoj fazi jer je Wilson Odobert pronašao prostor između linija i pokrenuli su nekoliko utrčavanja u okvir Wolvesa, ali nisu pronašli način da zaprijete golu Josea Sa.

Prijetnja Wolvesa dolazila je uglavnom tijekom prekida, a kada je Nelson Semedo probio naprijed s desne strane, vratio je loptu natrag za Ait-Nourija na rub šesnaesterca, ali loš dodir Alžirca omogućio je Vitinhu da ukrade loptu.

Dok su navijači Burnleyja u jednom bloku tribine Jimmyja McIlroya iza gola Aro Murica bili evakuirani zbog metalne trake koja je ostala visjeti s krova, Joao Gomes je krenuo malo dalje od mete i prema netom ispražnjenim sjedalima.

Ali Burnley se brzo vratio na prednju nogu i Lyle Foster je uklizao loptu Vitinhu da trči prema golu, ali je njegov udarac bio preblizu Sa.

Međutim, portugalski vratar nije mogao učiniti ništa protiv Larsenova udarca jer je posuđeni igrač Hoffenheima dočekao loptu Dara O’Shea iz dubine na volej i pospremio je u dalji kut.

18-godišnji napadač Wolvesa Leon Chiwome, koji je tek drugi put nastupio u Premier ligi, pucao je pored gola nakon strke u kaznenom prostoru, ali gosti nisu uspjeli pogoditi gol sve dok nisu izjednačili tri minute sudačke nadoknade.

Burnley je bio uznemiren slabom odlukom iz slobodnog udarca protiv O’Shee, a onda se nije uspio nositi s posljedicama jer je Ait-Nouri glavom ubacio Pabla Sarabia, a pogodak je preživio provjeru VAR-a.

Ait-Nouri je možda imao drugi pogodak osam minuta u drugom poluvremenu kada je uhvatio dobru loptu Matta Dohertyja i svladao Maximea Estevea da probije čist gol, ali Murić je čvrsto stajao i blokirao udarac Alžirca.

Burnley je odgovorio jednim od svojih najboljih poteza na utakmici.

Foster je odložio loptu za napredujućeg Vitinha na desnoj strani, a on je vratio loptu za Josha Cullena ispred gola, ali Sa je odbio niski udarac veznjaka.

Odobert je tada testirao vratara snažnim udarcem kada mu je jedna izgubljena lopta pala u prostor.

Matheus Cunha ušao je s klupe i upisao svoj prvi nastup za Wolvese od sredine veljače nakon ozljede tetive, dok je Vincent Kompany poslao Jaya Rodrigueza dok je Burnley pokušavao pronaći pobjednika.

Veteranski napadač je u 87. minuti imao loptu u mreži, ali je zastavica bila podignuta u zaleđu i bodovi su podijeljeni.