Kolo Toure kaže da ‘nevjerojatni’ igrač Liverpoola još nije dostigao svoj puni potencijal

Liverpool Jurgena Kloppa obavio je posao u četvrtak navečer protiv Sheffield Uniteda unatoč nervoznom drugom poluvremenu i vratio se na vrh tablice Premier lige – pobjedivši 3-1 na Anfieldu.

Nakon što su i Arsenal i Manchester City ostvarili pobjede nad Luton Townom i Aston Villom u tjednu, Redsi su morali održati formu i osigurati nova tri boda u utrci za naslov Premier lige.

Učinili su upravo to, ali teško da je bilo tako jednostavno kao što su mnogi mogli zamisliti. James McAtee je promašio sjedalicu u prvoj minuti, a autogol Conora Bradleya je poništio prvi pogodak.

Alexis Mac Allister pogodio je trenutak utakmice, veličanstvenim udarcem u gornji kut, prije nego što je Cody Gakpo povisio na 3-1 u posljednjih 15 minuta.

Dok je , u Argentini zvijezda Svjetskog kupa. No, ispod radara je prošao još jedan Južnoamerikanac u Nunezu – s urugvajskom zvijezdom koja je opet zabila.

Nije njegov najbolji gol, ali pogodak koji sažima kakav je on napadač. Srušio je vratara Sheffield Uniteda Ivu Grbića i blokirao njegov udarac, a blok je završio u mreži Bladesa.

To sada iznosi 32 gola i asistencija za Nuneza ove sezone – 18 golova i 14 asistencija u njegove 44 utakmice. Ali unatoč tome, Kolo Toure – koji je bio stručnjak nakon utakmice – još ne vjeruje da je u najboljem izdanju.

Fotografija: Jan Kruger/Getty Images

JOŠ PRIČA IZ LIVERPOOLA

“On je igrač koji nikada ne odustaje. Vrijedan radnik. On je iz Urugvaja, stvarno su teški momci. Koliko bi igrača samo trčalo tamo? Ali bacio se tamo kako jest, i svaka mu čast,” rekao je Toure.

“On ima nevjerojatan talent, potencijal. Mislim da još nije dosegao svoju razinu – napredovat će iz godine u godinu. Ima brzinu, moć, golove. Mora biti čistiji, kliničkiji – tada će dosegnuti svoj potencijal.”

Ako Darwin Nunez još nije u svom najboljem izdanju, bit će nevjerojatan

Ovo je napadač koji će lako premašiti 20 golova u sezoni, ali bi lako mogao doći i do 20 asistencija tijekom 2023-24. Nevjerojatne brojke. On je trenutno prvi izbor Liverpoola i to sve govori.

Cody Gakpo je bio dobar, ali Nunez je bolji i iako još uvijek propušta šanse, a možda i nije tako pribran kao Gakpo u posljednjoj trećini, čini mnogo više – i mnogo je naporniji.

Ako uspije realizirati veći postotak prilika koje mu se ukažu, bit će jedan od najboljih na svijetu. Najvažnija stvar, kao što će vam napadači reći, jest da dobiva prilike za mnogo pogodaka.