Knicksi žele prekinuti spori početak doigravanja: ‘prvo moram pokušati s punkom’

Knicksi su uočili 76erse s prvih devet bodova i dvoznamenkasto vodstvo u prvom poluvremenu u svakoj od prve dvije utakmice svoje serije prvog kruga doigravanja.

Čak i nakon što se momčad Toma Thibodeaua vratila u obje utakmice i povela s 2-0, Josh Hart shvaća važnost boljeg starta.

“Znamo da će dati sve od sebe. Prvo moramo probati punk,” rekao je Hart u srijedu.

Joel Embiid postigao je sve poene Sixersa u njihovom naletu 9-0 otvorivši prvu utakmicu, a Tyrese Maxey jednu utakmicu kasnije.

“Mislimo da smo sposobni igrati puno bolje. Morate igrati 48 minuta,” rekao je Thibodeau. “U igri će biti oseke i oseke. … Suština je pronaći način za pobjedu.”

Thibodeau je rekao da su svi zdravi ulazili u utakmicu 3 – osim Juliusa Randlea, očito – ali Mitchell Robinson se vratio u izvješće o ozljedi kao upitan za “liječenje lijevog gležnja”.

Odigrao je 30 minuta u prvoj utakmici, uključujući cijelu četvrtu četvrtinu, ali samo 18 minuta u drugoj utakmici.

Precious Achiuwa bi vjerojatno vidio svoju prvu radnju u seriji ako Robinson ne bude mogao igrati u četvrtak.

Trener Nick Nurse i Sixersi nisu žalili zbog ulaska u ligu u posljednje dvije minute izvješća i Jalena Brunsona kasno u drugoj utakmici, te sudaca tijekom frenetičnog završetka Knicksa.

“Sat je otkucao ponoć i krenula sam dalje”, rekla je Nurse novinarima u srijedu.

Maxey je rekao da su otkrića dala Sixersima “uvjerenje”, ali je rekao da “moramo to pustiti.”

“Mi gubimo 2-0 — ako se zadržimo na tome, gubit ćemo 3-0,” rekao je Maxey.

Thibodeau, o pritužbama Sixersa zbog suđenja: “Zatvoren sam u 3. utakmici. Ne skrećemo se s tim stvarima. … Gledam cijelu utakmicu, ne dvije minute.”

Hart se našalio da nitko na terenu ne “uznemirava suce” koliko on, ali je primijetio da su Knicksi i svaka druga momčad “bili s obje strane” propuštenih poziva.

“Kada ste u toj poziciji, ne postoji računalo koje govori sucima da je prekršaj,” rekao je Hart. “U tom trenutku to je na sucima. Tako da, na našu sreću, nisu dosudili prekršaj.”

Nakon dva slobodna bacanja OG Anunobyja za 6,1 sekundu do kraja druge utakmice, Knicksi su odlučili da ne prave prekršaj s vodstvom od tri poena.

Maxey je podigao loptu i dodao Embiidu, čiji se pokušaj za tri poena odbio od ruba nakon isteka vremena.

“Samo moraš biti oprezan”, rekao je Thibodeau. “Ako je okrenut prema košu, to može biti dizanje, a oni mogu dosuditi prekršaje. Dakle, postoje određene situacije.”

Bek Sixersa De’Anthony Melton, koji se pojavio u samo dvije utakmice od 27. veljače zbog ozljede leđa, rekao je u srijedu da se nada da će biti dostupan za treću utakmicu.

Bio je naveden kao upitan, kao i Embiid (koljeno) već treću utakmicu zaredom.