Knicksi zabili najmanje bodova od 2018. u porazu od 76ersa, što je udar na poziciju u doigravanju

ovdje se ne dodjeljuju dodatni bodovi za stil u NBA poretku, ali Knicksi su doista pokušali osvojiti ovo na najružan način koji se može zamisliti.

Budući da objema momčadima nedostaje više ključnih igrača, Knicksi nisu uspjeli u potpunosti nadvladati svoje prvo poluvrijeme s najlošijim rezultatom u više od devet godina — a kasna gurajuća utakmica nije ih mogla potaknuti na povratnu pobjedu — budući da su izgubili ključnu utakmicu za playoff pozicioniranje kod kuće, 79-73, u odnosu na 76erse s još jednim međusobnim okršajem koji se sprema u utorak u Gardenu.

“Kao s–t”, jezgrovito je rekao Josh Hart upitan da procijeni učinak Knicksa.

Dapače, jednu utakmicu nakon što su držali Magic na 74 poena — što je najniži ukupni dopušten Knicksima od 2012. — objavili su svoj najniži napadački učinak od travnja 2018. i najniži od bilo koje momčadi u NBA-u ove sezone.

“Bila je to fizička, teška utakmica. Zaostali smo. Naši izgubljeni igrači vjerojatno su bili razlika u igri,” rekao je Tom Thibodeau o 21 nagradnoj igri svoje momčadi koja je najviše izjednačila u sezoni. “Njihov pritisak lopte imao je puno veze s tim. Dakle, moramo napraviti bolji posao s tim.

“Imali smo priliku na kraju, ali smo imali nekoliko izgubljenih lopti koje su nas tu povrijedile. Tako to ponekad ide.”

Jalen Brunson (19 koševa) i Donte DiVincenzo (15) kombinirali su šuterske večeri 12-za-39 za Knickse, koji su utakmicu završili 9-za-40 iz raspona 3 poena.

“Igrao sam kao psi–t. To je to”, rekao je Brunson.

Kelly Oubre Jr. zabio je 18 poena, a Buddy Hield 16 za Sixerse. Također su došli u grad posrnuli, bez trenutnog MVP-a lige Joela Embiida i prvog All-Star beka Tyresea Maxeya. Izgubili su 15 od prethodne 21 utakmice kako bi skliznuli na 7. mjesto u igri u Istočnoj konferenciji, ali sada zaostaju jednu utakmicu za Knicksima na četvrtom mjestu čekajući uzvratnu utakmicu u utorak na MSG-u.

“Ušli su u našu kuću prije nekoliko tjedana i udarali nas po ustima 48 minuta, a mi smo htjeli izaći ovdje i učiniti isto”, rekao je Oubre, misleći na pobjedu Knicksa u Phillyju u veljači 110-96. 22.

Sixersi su zabili samo 15 poena uz šut 7-za-24 (29,2 posto) uz devet od 10 promašaja iz daljine u prvoj četvrtini.

Nažalost za Knickse koji su počeli sporo, oni su također bili zadržani na 15 s postotkom pogodaka iz igre od 0,333 za ružnu izjednačenu utakmicu do jednog. Bio je to peti put u zadnjih šest utakmica da Knicksi nisu dosegli 20 poena u prvoj četvrtini.

Brunson je bio fauliran kod svog prvog postignutog field goala za tradicionalnu igru ​​za tri poena, a on je potopio preokretni skakač sa srednje udaljenosti i povukao Knickse na 33-29 s manje od tri minute do poluvremena.

Traljavi Knicksi završili su poluvrijeme s desetak izgubljenih lopti, a s velike udaljenosti imali su 5-za-22.

DiVincenzo je dodao ukradenu loptu i zakucavanje kako bi osigurao da će Knicksi barem doći do 30 kroz dvije četvrtine, dok su Sixersi njegovali prednost od 37-31 do pauze.

“Izokreti nisu bili pod kontrolom”, rekao je Hart, koji je napravio šest u igri.

Obilježilo je to prvo poluvrijeme Knicksa s najmanjim rezultatom od siječnja 2015., kada su u njihovoj početnoj postavi bili Cole Aldrich i Cleanthony Early.

Ipak, DiVincenzova 3-lopta iz kuta učinila je igru ​​za jedan poen gotovo sredinom treće, a on je izjednačio na 47-svih jednu minutu kasnije obrnutim polaganjem nakon dodavanja Brunsona.

Ali Hield je zakopao dva bucketa iz daljine u 14-5 odgovoru Sixersa, koji su obnovili svoje vodstvo na 63-56 ulaskom u posljednju četvrtinu.

Knicksi (37-27) su zaostajali devet s nijansom manje od šest minuta do kraja, a još uvijek su gubili 70-63 kada je Oubre faulirao DiVincenza uz osnovnu crtu 4:04 do kraja.

DiVincenzo je tada omotao ruke oko čuvara Sixersa i srušio ga na pod izvan igrališta. DiVincenzu i Isaiahu Hartensteinu dodijeljene su tehničke greške u okršaju koji je uslijedio, a Paul Reed ‘T’-ed za Sixerse.

“Nemam komentara”, rekao je DiVincenzo.

Tobias Harris je promašio dosuđeno tehničko slobodno bacanje, ali je Reed oborio tricu i povećao rupu Knicksa na 10.

“Samo jedna od onih večeri, ali imali smo priliku pobijediti”, rekao je Brunson. “Jednostavno nismo odigrali dovoljno na kraju. Puno preokreta.

“Moram biti bolji kao igrač, kao vođa, kako bih bio siguran da smo svi spremni za početak, a večeras nismo.”