Knicksi brzo izgubili uz veliku pobjedu nad Kingsima nekoliko sati nakon razorne vijesti o ozljedi Juliusa Randlea

Kao da spoznaja da Julius Randle nije bacila dovoljno mrlje na domaću dvoranu Knicksa, još jedan nenadahnut početak u četvrtak navečer sigurno je pridonio nemirnoj publici u ranom dolasku u Garden.

Ali Knicksi su se obično borili u igri, prevladavajući zaostatak od 21 poena u prvom poluvremenu i koristeći seriju od 13-0 u četvrtoj četvrtini da prekinu svoj niz od tri poraza iznimno važnom povratnom pobjedom od 120-109. nad Kraljevima.

Jalen Brunson zabio je 35 koševa uz 11 asistencija uz najnoviju seriju skandiranja za MVP-a, a Josh Hart zamalo je upisao svoj sedmi triple-double otkako je Randle napustio postavu krajem siječnja s rekordom sezone od 31 košem, devet skokova i osam asistencija u 43 minute .

Donte DiVincenzo dao je 21 poen uz još pet trica za Knickse, koji su popravili učinak na 16-14 u 30 utakmica.

Oni ostaju na poziciji broj 5 playoffa u Istočnoj konferenciji – s istim ukupnim rezultatom kao Magic (45-31) – sa šest preostalih utakmica koje počinju u petak navečer u Chicagu.

Nakon službene vijesti da će Randle biti podvrgnut operaciji dislociranog desnog ramena za kraj sezone, Hart i akvizicija usred sezone Precious Achiuwa i dalje će dobivati ​​većinu minuta na mjestu krila do postsezone.

Hart je ostao u postavi u četvrtak nakon što je bio naveden kao upitan za utakmicu zbog ozljede zgloba.

“Sljedeći tip koji dođe ovamo, obavi posao”, rekao je prije toga trener Tom Thibodeau. “Rekao sam vam ovo od početka: Ne mijenjamo Juliusa pojedinačno. Radimo to kolektivno. I to je jedna stvar na koju je ovaj tim izuzetno dobro reagirao.”

DiVincenzo je rekao nakon dvoznamenkastog zaostatka Knicksa rano u utorak u porazu u Miamiju da moraju izaći “hitno od samog početka”, ali uočili su prednost Kingsa 23-11 u prvih osam minuta.

Miles McBride (12 koševa) promašio je sva četiri pokušaja za tri poena i svih šest šuteva dok su Knicksi gubili 35-20 kroz jednu četvrtinu, a De’Aaron Fox postigao je 11 od svojih 29 u momčadi za Sacramento.

Taj je zaostatak povećan na 21 nakon Foxove trice nakon jedva tri minute u drugoj minuti.

Ipak, Hartova tradicionalna igra za tri poena, dalekometno bacanje DiVincenza te ukradena lopta i zakucavanje Brunsona doveli su do porasta Knicksa od 16-2 koji se zatvorio unutar sedam s četiri minute do poluvremena.

McBride je konačno postigao svoje prve bodove nakon sedam promašaja u trećem kutu s jednom minutom do kraja. Brunson je završio poluvrijeme s 18 poena, uključujući tricu u zadnjim sekundama, ali su Kingsi vodili 60-52 na prekidu.

Trica Keegana Murraya vratila je prednost Sacramenta na 14 početkom treće, ali je DiVincenzo ispraznio dvije u nizu izvan luka za igru ​​68-62 pri rezultatu 8:11.

Hartovo obrnuto polaganje, dva McBrideova treya i Hartovo zakucavanje nakon Brunsonove ukradene lopte smanjili su razliku na tri, iako su Kingsi osvojili sljedećih pet bodova.

Ipak, Knicksi su opet uzvratili, a publika je eruptirala kada je DiVincenzo petom tricom izjednačio rezultat na 84, jedva jednu minutu do kraja treće.

Zatim je pogodio tri uzastopna slobodna bacanja za prvo vodstvo Knicksa od prvih minuta, ali Foxova trojka 10 sekundi do kraja povukla je Kingse čak i kod 87-87 na ulasku u posljednju četvrtinu.

Bojan Bogdanović je ispustio pet od svojih 12 poena za početak četvrtog, a Hartov ‘drive-and-1’ doveo je Knickse u vodstvo od pet na 7:53.

Bio je to dio porasta Knicksa od 13-0 koji je zaustavila publika koja je eruptirala na Brunsonovu tricu s lijeve strane za vodstvo od 105-95 na sredini četvrtine.