Klopp objašnjava kako je mogao biti ‘game over’ za Man Utd jer šef Liverpoola ‘stvarno osjeća’ prema klubu

Jurgen Klopp je objasnio da je Liverpool mogao osigurati “gotovu utakmicu” u četvrtfinalu FA kupa, ali je ponosan što je njegova momčad “dala sve” tijekom poraza.

Redsi imaju vrlo dobre šanse osvojiti i Premier ligu i Europsku ligu ove sezone. U prvom su bodovno izjednačeni s vodećim Arsenalom, au drugom su favoriti, pošto su stigli do četvrtfinala s ukupnom pobjedom od 10-2.

Ali treći trofej će im izmaći nakon što su iz FA kupa izbačeni u četvrtini od strane ljutog rivala Manchester Uniteda.

Crveni vragovi su prvo poveli, prije nego što je Liverpool dvaput zabio za vodstvo, i to ponovno u produžetku nakon što je United izjednačio u 87. minuti regularnog vremena i iznudio produžetak.

Ali Marcus Rashford je zabio kasno u produžetku, a Redsi su izgubili loptu dok su išli prema naprijed, dopuštajući Alejandru Garnachu i Amadu Diallu da se odvoje – prvi je ubacio loptu u put svog suigrača da postigne pogodak i izbaci Liverpool.

Nakon utakmice, Klopp je pozdravio svoje igrače zbog srca u utakmici, ali je sugerirao da su imali priliku dokrajčiti United, ali nisu uspjeli.

“Super intenzivno. United je imao jako dobar početak utakmice, mi nismo. Iskoristili smo vrijeme i dobro se prilagodili. Bili smo izvanredni, ali smo morali završiti utakmicu, a nismo”, rekao je BBC utakmica dana.

“Ako imate samo jedan gol, jasno je da je protivnik tu. Izgubimo ga na kraju. Ne mogu tražiti za sebe.

“Dečki su dali sve od sebe. Naše odluke nisu bile sjajne. Morate prihvatiti rezultat. Zaslužili su proći u sljedeći krug. Bio je to period u drugom poluvremenu kada smo to trebali završiti, ali nismo i znamo da bi se mogli vratiti.

Doista, smatrao je da je postojala situacija u kojoj su mogli ubiti United, ali nisu uspjeli, a osjećao je za klub što su bili tako blizu i bili brutalno pretučeni.

“Mislim da su moji dečki opet pokazali nevjerojatan karakter. Opet super napor. Svi su to pokazali. Ne možete uspoređivati ​​našu sezonu s Unitedovom po broju utakmica. U redu je, nosimo se s tim”, dodao je Klopp.

“Kako bih mogao sumnjati u karakter svojih dječaka? Ja ne. Koristimo situaciju i igra je gotova. Nismo ga koristili, a oni su protrčali. I danas sam ponosan na ono što sam vidio. Oni se dečki moraju oporaviti, a mi ćemo nakon reprezentativne stanke dati sve od sebe.”

“Stvarno suosjećam s našim ljudima. Za nekoliko tjedana dolazimo ponovno i pokušavamo još jednom.”

United će se susresti s Coventryjem u polufinalu, ali Liverpool ima priliku za uzvrat u ovom specifičnom susretu, budući da ponovno idu na Old Trafford 7. travnja u Premier ligi.