Juve-Fiorentina 1-0, gol Gattija i Allegri izlazi iz krize

Juventus je pobijedio Fiorentinu 1-0 u utakmici koja vrijedi za 31. kolo Serie A 2023-2024., izlazi iz krize i nastavlja put prema Ligi prvaka. Momčad Allegrija je drugom pobjedom u posljednjih 10 dana slavila golom Gattija i vratila se na uspjeh koji je izostao od 25. ožujka. 1-0 danih Violi omogućuje Bianconerima da porastu na 62 boda i povećaju svoju prednost u odnosu na Bolognu, četvrtu na 58, na 4 boda i dalje na 43 boda, sredina tablice.

Utakmica

Juve kreće s nogom na papučici gasa i odmah probija: gol Gattija i McKennieja, no pogodak se poništava zbog nepravilne pozicije američkog veznjaka. Ustrajali su domaćini i već u 12. minuti postigli pogodak. Gatti pogađa gredu, Vlahović nasrće na loptu i skreće je u mrežu, ali Bremer je tu i aktivno sudjeluje u akciji i prijavljen ofsajd: nema gola, VAR drži 0-0. U 21. minuti stiže gol Juvea i ovaj put se broji. Bremer iz kornera pronalazi vremena za udarac glavom i pogađa vratnicu. Gatti, koji je u prvom poluvremenu igrao kao napadač, prvi je krenuo na loptu za ubacivanje: 1-0, uz odobrenje VAR-a Fiorentina nije reagirala i ponovno riskirala u 32. minuti. McKennie opet preuzima ulogu suflera i nudi Vlahoviću loptu da je pospremi u mrežu. Treći put crveno svjetlo dolazi od VAR-a: McKennie je i dalje izvan linije obrambenih igrača Viola, poništen još jedan pogodak.

Fiorentina, u prvom poluvremenu gotovo sparing partner, pokušala je u nastavku ući u igru. Viola drži loptu u posjedu, ali se muči da nađe otvor. U 55. minuti Szczesny je morao u svoju prvu obranu večeri, ali Barakov zaključak bio je poziv. S druge strane, gol Terracciana bio je u velikoj opasnosti u 56. minuti: Kostićev udarac lijevom nogom, Milenković odbija i dolazi nadomak autogolu. U odnosu na prvo poluvrijeme, Juve je oprezniji. Bianconeri pokušavaju iskoristiti amneziju Fiorentine, koja u 65. minuti dolazi u probleme zbog pogreške Kayode: Vlahović gubi vrijeme da pogodi mrežu i prilika propada. Viole su pritisnule i u 74. minuti bile vrlo blizu izjednačenju. Gonzalez je pucao, Szczesny se uhvatio rukom i lopta je završila na gredi.

Ekipe se istežu na kraju utakmice. Fiorentina pokušava posljednji napad i izvodi seriju udaraca iz kuta. Juve drhti, brani se i odolijeva do posljednjeg zvižduka: Allegri opet pobjeđuje.