Jurgen Klopp ulazi u utrku za naslov dok su igrači Liverpoola rekli da se ‘pogledaju u ogledalo’

Jurgen Klopp priznaje da će Liverpool zahtijevati da njihova dva izazivača za naslov “imaju vrlo loš trenutak” ako žele osvojiti Premier ligu nakon 2-0 poraza od Evertona u srijedu.

Golovi Branthwaitea i Calvert-Lewina s obje strane poluvremena osigurali su pobjedu – prvu nad najvećim rivalima Bluesa na Goodison Parku u gotovo 14 godina – koja ih je podigla na osam bodova od zone ispadanja sa samo četiri preostale utakmice.

Kloppov toliko slavljeni ‘posljednji ples’ za Liverpool dodatno se pogoršao nakon ispadanja kluba iz Europske lige od strane Atalante, a njegova momčad sada zaostaje tri boda za vodećim Arsenalom i samo jedan od trećeplasiranog Manchester Cityja, koji imaju dvije utakmice u ruci.

‘Mogu se samo ispričati’

Sada se čini da će biti dva konja u utrci za naslov, i nakon utakmice priznao da su izgledi u velikoj mjeri protiv njegove strane.

“Arsenal i Manchester City sigurno imaju jako loš trenutak”, rekao je Klopp na pitanje može li Liverpool još osvojiti naslov.

“Ne znam. Mogu se samo ispričati za danas ljudima. Trebali smo biti bolji, ali nismo.”

ČITAJ VIŠE:

Igračima Liverpoola rečeno je da se pogledaju u ogledalo

Kapetan Redsa Virgil van Dijk kaže da se svi igrači moraju “pogledati u ogledalo”, inzistirajući na tome da “ne možemo dopustiti da sezona završi ovako”.

Van Dijk je rekao za Sky Sports: “Vrlo sam razočaran na mnogo načina.

“Mislim da se svatko mora pogledati u ogledalo, pogledati vlastitu izvedbu i je li stvarno dao sve. Žele li doista osvojiti ligu?

“Borimo se, slijede utakmice nakon večeras, ali igraj kao što smo sve u svemu igrali u utakmici kao danas… ne pobjeđujući izazove i dajući sucu priliku da izvede slobodni udarac kao što je učinio mnogo puta, onda nemaš šanse osvojiti naslov.

“Teško je i moramo biti mnogo bolji protiv strane koja je [fighting] ispadanje. Imali smo čistih prilika u prvom poluvremenu koje smo trebali zabiti, ali nismo bili dovoljno dobri i počinje borba. Ne možemo dopustiti da sezona završi ovako.”