Josh Hart iz Knicksa zadovoljio se s 19 skokova u impresivnom triple-doubleu

Josh Hart je prije utakmice u utorak rekao da nije očekivao da će igrati 40 minuta ili više za 10. uzastopnu utakmicu zbog povratka OG Anunobyja zbog ozljede, i bio je potpuno u pravu.

Hartovo vrijeme igranja nekako je smanjeno na samo 39:06 u , jedva da je prekinuo svoj niz od devet uzastopnih utakmica tijekom 40 minuta, i nedostajalo mu je 54 sekunde da postane prvi NBA igrač od Jamesa Hardena 2016. koji je to učinio u 10 uzastopnih utakmica.

Hart je uklonjen s 5:55 do kraja napada, što ga je također vjerojatno koštalo prve utakmice s 20 skokova u karijeri.

Utakmicu je ipak završio s 20 koševa, rekordom karijere koji je vezao 19 lopti i 10 asistencija, što je njegov četvrti triple-double sezone.

“To bi [have been] Lijepo. Ali Thomas Thibodeau me htio izbaciti iz igre”, rekao je Hart sa smiješkom nakon utakmice. “Svi su mi prigovarali što sam igrao 40 minuta. Mogao sam dobiti svoju igru ​​20-20, ali on me izvadio. Zato, cijeni to, Thomas.”

Publika u Gardenu svakako je cijenila Hartov trud, priredivši mu buran pljesak kada je uklonjen u četvrtoj četvrtini, a on je odgovorio udarivši šakom nekoliko puta kada je prikazan na semaforu.

“On će me ožalostiti zbog nečega, pa to uđe na jedno uho, a izađe na drugo”, rekao je Thibodeau. “Ali bio je sjajan, i igra za pobjedu, i to je ono što volim kod njega.”

Otac Jalena Brunsona, pomoćni trener Rick Brunson, bio je u Knicksima 2000., posljednji put kada je franšiza imala tri uzastopna protivnika ispod 80 koševa.

Upitan kakav je to napor potreban, Thibodeau je mrtvo odgovorio: “Očito, Brunson.”

Thibodeauova novost o Juliusu Randleu prije utakmice bila je da je napadač All-Stara “otprilike isti”, što znači da još uvijek čeka liječničko odobrenje za nastavak potpunog kontakta na iščašenom desnom ramenu koje je pretrpio 27. siječnja.

Upitan postoji li neki raspored da Randle počne kontaktirati, Thibodeau je odgovorio: “Ne, to je medicinski tim, on, samo nastavi raditi na tome, učini sve što možeš. Rehab [sessions] su tvoje igre trenutno. I to je ono što on radi. … To je [about] osjeća se bolje. Moraš nastaviti jačati rame i nastaviti dalje.”

All-Star bek Tyrese Maxey zabio je 17 poena za Sixerse nakon što je prethodne četiri utakmice propustio zbog potresa mozga.

Joel Embiid (koljeno), Robert Covington (koljeno) i De’Anthony Melton (leđa) ostali su vani.