Joel Embiid pozvao je na flagrantno nakon što je pokušao saplesti Mitchella Robinsona dok Knicks-76ersi postaju slabiji

Joel Embiid je doprinio fizičkom startu između Knicksa i 76ersa u trećoj utakmici njihove serije prvog kruga doigravanja s flagrantnim prekršajem u četvrtak navečer, a ESPN NBA analitičar Kendrick Perkins mislio je da je to trebalo rezultirati isključenjem.

S 4:30 preostalih do kraja prve četvrtine, Embiid je pao na terenu Wells Fargo Center nakon što je pokušao preuzeti napad kada je OG Anunoby vozio. Kada je Anunoby dodao Robinsonu, zvijezda 76ersa zgrabila je centar Knicksa za nogu i pokušala ga saplesti.

Embiid je dosuđen zbog flagrantnog 1 prekršaja, a Robinson je promašio oba slobodna bacanja i zadržao vodstvo Knicksa na 18-15.

“Embiid je trebao biti izbačen,” Perkins. “To je bio neki BS. Mogao je ozbiljno ozlijediti tog čovjeka.”

X račun Empire State Buildinga također se uključio u niz, da je “Joelu Embiidu zabranjen pristup Empire State Buildingu.”

Da je Embiid bio izbačen, to bi samo još više zastrašilo Philadelphijinu potragu za pobjedom u utakmici 3 i smanjenjem deficita u seriji na 2-1.

Embiid, koji je bio izborni igrač prije druge utakmice zbog ozljede koljena koja se ponovno pojavila na početku serije, zajedno je postigao 63 poena u dvije utakmice serije, a centar i Tyrese Maxey — druga zvijezda 76ersa koja je također je zamalo propustio 2. utakmicu jer se nosio s bolešću — zajedno je postigao 69 poena u ponedjeljak, pozicionirajući Philadelphiju da izjednači seriju prije Knicksa.

Trica Jalena Brunsona ubacila se 27 sekundi do kraja i povukla Knickse unutar dvije, a nakon što je Josh Hart ukrao loptu Maxeyju u sekvenci koja je uslijedila, Donte DiVincenzo je pretvorio 3 — nakon svog prvotnog promašaja s pogotkom nakon što je Isaiah Hartenstein zgrabio ofenzivni skok — za vodstvo.

To je u biti pretvorilo utakmicu 3 u obaveznu pobjedu za 76ers.

Također u prvom poluvremenu, Kyle Lowry je udario DiVincenza u lice dok je pokušavao položiti i također je pozvan zbog flagrantnog 1 prekršaja.

Knicksi su vodili kod 76ersa na poluvremenu, 58-55, iza Brunsona sa 17 poena, Anunobyja sa 11 i Hartensteina sa osam.

Embiid je bio najbolji kod Philadelphije sa 17 poena, dok je Maxey dodao 11.